Tüm Saç Renkleri

Hamilelikte Denize / Havuza Girmek tehlikeli mi?

Merhabalar belki daha önceden duymuşsunuzdur şu an 4 aylık hamileyim ve bu yazıyı okuyorsanız sanıyorum size bu şanslı süreç içerisindesiniz. Tabii ki hamile iseniz siz de doktorunuza benim gibi bu soruları soruyorsunuzdur ben de doktorumdan edindiğim bilgileri ve aynı zamanda da kendi yaşadığım deneyimleri aktarmak istiyorum.

Denize Girmekte Sakınca Yok

Arkadaşlar deniz havuzlara göre çok daha sağlıklı. Denize girmek ve denizde kalmak hamile kadınlar için her hangi bir sakınca oluşturmuyor. Tabii doktorunuz da demiştir: Hoplayıp, zıplama.

hamilelikte denize / havuza girmek tehlikeli mi? 1

35 yaş ve sonrası daha riskli bir hamilelik dönemi olduğu için hareketlerimize daha çok dikkat etmemiz gerekebiliyor. 3 aylık hamileyken biraz da farkında olmadan iskeleden çivileme atladım, bir şey olmadı ama atlamak zıplamak gibi ani hareketler her zaman riskli.

Hamileler İçin havuz

Sevgili Anneler, Hamileler için özel olarak kullanılan ( normal doğum için yapılan egzersizler için ) Dışında herkesin kullandığı havuzlara girmek özellikle yaz aylarında yazlık oteller ve havuzlarda tehlikeli. Havuzlar bu anlamda bakteri, mikrop hatta virüslere çok daha açık bir alan. Her ne kadar klorlansa da Hamileler için risk faktörü oluşturuyor o nedenle havuza girmemenizi öneriyorum.

Hamileler İçin Güneş Kremi

Aslında kullanıcı yorumlarına göre en iyi güneş kremlerini şuradaki yazımızda yayınlamıştım. Ben diğer hamile kalan kız arkadaşlarımdan aldığım tavsiyeler ile özellikle yüzümde ( ki cildim hassas, sivilceli ve maalesef güneş lekesi olan bir yüzüm var ) Solante Pigmenta ( Fiyatı eczanede 170 tl, internette 140 civarı ) kullanıyorum. Aslında 150 ml’si 140 tl olduğu için fiyatı uygun.

hamilelikte denize / havuza girmek tehlikeli mi? 2

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et