Tüm Saç Renkleri

Güneşten Cildi Korumanın Yolları

cilt   Güneş Kremi

Hepimizin bildiği gibi cildinizi güneşin zararlı ışıklarından korumak için güneş kremi kullanırız.  Güneş kreminin üstünde güneşten koruma dereceleri yazar.  Rakam ne kadar yüksekse okadar etkilidir.

Hassas bir cildiniz var ise, yüzünüzde çiller, boynunuzda benler var ise özellikle büyük ve et şeklini almış benleriniz var ise çok dikkatli olmalısınız. Kış mevsiminde spf (faktör) 15 yaz mevsiminde 30-50 spf ( faktör) arası güneş koruması kullanabilirsiniz.

Güneş Kreminin Fiyatları ise 22 tl ile 125 tl arasında değişebilmekte.  Her markanın kalitesi aynı olmadığı gibi faktörü çok olup güneşten koruması daha etkisiz olan güneş kremlerinin olduğunu da unutmayalım.

Güneş Kremi Tavsiyeleri  >>>> TIKLAYINIZ

 

 2 )  Güneşe (Bronzlaşmaya) ne zaman çıkılır ?

En sık yapılan ve en büyük hata tatile gittiğimiz ilk gün bronzlaşma hevesi ile güneşin en tehlikeli olduğu saatlerde güneşe çıkmaktır.

Fareler üzerinde yapılan bir deneyde fareleri güneş ışığında belli saat aralıklarında bıraktıklarında öğlen 12 ve öğleden sonra 14-17 saatleri arasında güneşin zararlı ışıklarından daha çok etkilendikleri görünmüş. Ancak tıp deneylerinde farelerin etkilerinin insanlar için tam tersi olduğu gerçeği ile insanlar için zararlı ışıkların daha çok sabah ve öğren saatlerinde olduğunu söyleyebiliriz.

3 ) Yaz Sıcağında Gölgede Durmak Zararlı mı?

Eğer deniz kenarında iseniz gölgede kalmak güneşte kalmaktan kesinlikle çok daha sağlıklıdır. Gölgede kalmak ile güneşin zararlı ışınlarından korunursunuz ancak ortamın nemi veya etkisi sizi başka konularda rahatsız edebilir. Bunun haricinde gölgede kalmanız özellikle güneşin tam dik olduğu saatlerde çok önemli

4) Üzerinizde bir şeyler olsun

İlla güneşte kalmak istiyor ve belli ve size zarar vermeyeceğini düşündüğünüz bölgelerin bronzlaşmasını istiyor iseniz özellikle hassas bölgeler olan boyun, yüz, omuzlar bölgesini kumaş yada havlu ile kapatabilirsiniz.

 

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et