Tüm Saç Renkleri

Güneşte Saç Neden Açılır

sarı-saç-rengi-tonları-6Soru: Güneşte uzun süre kaldığımızda saçımızın rengi neden değişir?

Cevap: Saçlarımızda bulunan melanin pigmenti, çoğu renk maddesi gibi güneş ışınlarına karşı duyarlıdır. Güneş ışınlarının etkisiyle melaninin kimyasal yapısı değişikliğe uğradığında, soğurduğu ve yansıttığı ışınlarda da farklık meydana gelir. Tıpkı boya haricinde bir kimyasal etkisiyle saçın rengini açtığımızda olduğu gibi, güneş ışınları nedeniyle melaninin yapısında meydana gelen bu değişiklik ve buna ek olarak saçın su içeriğinde de belirli ölçüde bir kaybın oluşu, saçın renginin değişmesi ile sonuçlanır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et