Tüm Saç Renkleri

Gündüz Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaja hazırlık aşamasında cilt mutlaka temiz olmalıdır. Temizlenmiş cilde ilk uygulanacak olan makyaj malzemesi cilt tonu ile uyumlu olan bir fondötendir. Fondöten cilde bir fırça veya nemli uygulama süngeri ile uygulanmalıdır. Yeterli miktarda fondöten uyguladıktan sonra yine cilt tonu ile uyumlu mat pudra ile sabitlenmelidir. Tercihe göre yine cilt tonu ile uyumlu bir far bazı göz kapaklarından kaş kemiğine kadar nazikçe uygulamadır.

Far bazı göz makyajında kullanılacak olan toz farların daha uzun süre sabit kalmasını sağlayacaktır. Far bazı uygulamasının sona ermesi ile kullanılacak olan göz farı ile uyumlu fakat daha açık tonlu bir göz farı göz pınarlarına dahil olmak üzere göz kapağına uygulamadır. Sıra uygulanacak ana renk göz farında. Göz kapağına uygulanan ana renk göz farının dışarıya bulaşan pigmentleri dikkatlice silinmelidir. Günlük makyajda dumanlı göz makyajı kullanılmaz. Yukarıda uygulaması anlatılan göz makyajına eklenebilecek bir tek eyeliner bulunmaktadır. Günlük makyaj son olarak kirpiklere uygulanacak rimel ve yanakları uygulanacak allık ile son bulacaktır. Yine tercihe göre lipbalm veya ruj uygulanabilir.

da0e31ecc6007093d7ddc38fbbe72575

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et