Tüm Saç Renkleri

Göz Şekline Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

  • Gözleriniz birbirine yakınsa, ilgiyi göz kuyruğuna çekmelisiniz. Maskarayı sadece gözün kuyruk kısmına çekebilir ve göz pınarlarının olduğu kısma açık tonda farlar uygulayabilirsiniz. Eyeliner kullanıyorsanız, eyeliner’ı göz pınarlarından değil, göz kapağının ortasından göz kuyruğuna doğru çekmelisiniz.
  • Gözleriniz arasındaki mesafe fazlaysa, ilgiyi göz pınarlarına doğru çekmelisiniz. Eyeliner ya da göz kalemini göz pınarlarından başlayacak şekilde çekin. Burnun baş kısmına koyu renkli fondoten uygulayarak gözler arasındaki mesafenin daha az görünmesini sağlayabilirsiniz. Kirpiklerinize bol bol rimel kullanmanızı da tavsiye ederim.
  • Küçük gözleriniz varsa, koyu renkli farlardan kaçınmalısınız. Koyu renkli göz makyajı, gözlerinizi olduğundan daha küçük gösterecektir. Açık renkli (tercihen beyaz) göz kalemini göz kapağınızın içlerine doğru uygularsanız gözleriniz daha büyük görünür. Maskarayı bu tip gözler için de bol bol uygulayabilirsiniz.
  •  Çıkık görünen gözleriniz varsa, gölgelendirmeli göz makyajı yapmalısınız. Koyu renk ile başlayan far tonunuz, kaşa doğru açık renk almalı. Gölgelendirme uygulamadan yapacağınız göz makyajı gözlerinizi basık gösterecektir.
  • Çukur gözleriniz varsa, eyeliner ya da kalem uygularken ince bir çizgi elde etmelisiniz. Maskarayı üst göz kapağına yoğun, alt göz kapağına hafif bir şekilde uygulayın. Hafif tonda bir far seçerek, çukurun yarısına kadar bu rengi kullanın.

12710df4aae471d8004745bb07460699

cb4eeb9404d1589f2eab32c0ee4133f2

 eb09d128305b5e125682134b4e10b406

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et