Tüm Saç Renkleri

En İyi Göz Kalemi Önerileri 7 Farklı Kadından 19 Öneri

Son dönemde özellikle buğulu bakışlar elde etmek adına bir çok farklı marka göz kalemi denedim. Göz yaşarması ya da akması gibi sorunlardan dolayı tercihim genelde waterproof ürünler oluyor.

Biz hanımların en büyük derdi göz kalemlerinin akması ve dolayısıyla makyajın çabucak bozulmasıdır. Özellikle göz kenarlarının hafif nemli olması sebebi ile göz kalemleri pek dayanmıyor maalesef. Bu noktada önerilerimiz devreye giriyor.

En İyi Göz Kalemi Önerileri

MAC kadınların ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte bir göz kalemi piyasaya sundu. Alan, deneyen bir daha vazgeçemiyor çünkü Mac’in göz kalemleri silinmiyor, silikleşmiyor. Makyajınızı çıkarırken bile arada zorlanabilirseniz, o derece iddialı bir ürün! Piyasadaki diğer göz kalemlerine oranla biraz daha pahalı fakat verdiği sonuçlar bir mucize!

Buğulu bakışları yakalayabildiğim en iyi markalardan biri Chanel Sylo Yuex markasının Lasting Eyeliner serisi. Özellikler kullanımı kolay, asansörlü sisteme sahip bir ürün. Bu şekilde uç açma derdiniz olmuyor. Uzun süre dayanım göstermesi nedeni ile yolculuk ve gece toplantıları için başarılı buluyorum.

Giorgio Armani markasının bu anlamda iddialı ürünlerinden biri olan Smooth Silk Eye Pencil diyebilirim. Waterproof ürün, başarılı bir uygulama olanağı sunuyor. Çift taraflı kalem tarzında olan ürün, kalın ve ince seçenekler sunduğu için gözaltında ve üstüne kullanımda opsiyona sahip oluyorsunuz.

Essence Long Lasting Eye Pencil başarılı bulduğum bir diğer göz kalemi. Essence aynı zamanda fiyat – performans anlamında harika bir ürün. Yumuşak dokusu ile sürmesi oldukça kolay, akıcı bir yapıda. Sürdükten sonraki duruşu oldukça mat. Bu da ürünün daha doğal ve parlak olmayan bir görünüm vermesini sağlıyor. Günlük kullanım için ideal ve ekonomik bir ürün.

Son dönemde keşfettiğim, fiyat olarak oldukça iddialı ve kalitesi yüksek olan bir başka ürün ise Catrice 18h Colour & Contour Eye Pencil. Bu ürün uzun süre dayanımıyla beni etkilemeyi başardı. 15-18 saat arası rahatlıkla kullanılırken, özelliğini de kaybetmiyor. Bu nedenle uzun süre makyajlı durmanız gereken durumlarda harika bir kurtarıcı olabilir.

Dior Diorshow Khol Pen Smoky Black harika sonuç aldığım, yumuşak sürüş kabiliyetine sahip, inanılmaz bir ürün. Smoky özelliği sayesinde dumanlı, buğulu bir bakış yakalayabiliyorsunuz. Gerçek anlamda bu aktif seçeneği kullanabilir, özellikle gece makyajı yapmak istediğinizde, elinizin altında olması gereken bir ürün olarak tanımlayabiliyorum.

Bazen gözlerimdeki yanma ve yaşarmalar nedeni ile hassas ürünleri tercih etmem gerekiyor. Jane Iredale Mineral Eye Pencil hassas dönemlerimizde ya da sürekli olarak hassasiyet yaşayan kullanıcıların tercih edebileceği bir ürün. Uygun dokusu, kolay sürülmesi, sert görünümünün aksine oldukça rahattır. Tam siyah olmamakla birlikte biraz antrasit tonunu veriyor.

goz kalemi onerileri

Göz kalemleri bazı kadınların cildini tahriş ediyor maalesef. Dolayısıyla bu hanımların özel olarak hazırlanmış göz kalemlerini tercih etmeleri gerekir. Bu doğrultuda önerebileceğim marka ise YSL Dessin Du Regard Göz Kalemi. Formülündeki bitkisel yağ ile gözlerinize kolayca sürebileceksiniz. Ayrıca 16 saat kadar kalıcılık garantisi veriyor.

goz kalemi onerileri

Her iki markanın ürünleri piyasadaki diğer göz kalemlerine oranla daha pahalı olsa bile tercihinizi bu iki markadan yapmanızı öneririm. Sağlıklı ve güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

4 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

İlgi alanlarında müzik, sinema, tarih ve seyahat bulunan Gülşah tabii ki aynı zamanda Kadına dair konular ile de ilgilenmektedir. Özellikle Saç modelleri, Boyalar, sokak stilleri - kombinler ile ilgili konuları Bakımlı kadında paylaşmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et