Tüm Saç Renkleri

Göbek Eritmet Hareketleri

Karın bölgesinde oluşan yağlar zamanla yakılması ve eritilmesi en zor olan yağlardır. Karın çevremizde yağların oluşmasıyla birlikte göbek olmasını istemiyorsak o zaman yediklerimize ve ya içtiklerimize dikkat etmemiz gerekmektedir. Ama bir kere göbeğiniz oluştuğu zaman bu göbek yağlarını eritmeniz sağlığınız açısından ve görüntünüz açısından oldukça önemlidir. Evinizde, günde on beş dakikanızı ayırmanız şartı ile yapacağınız hareketler sonucunda spor salonlarına gitmenize gerek kalmadan, göbeğinizden kurtulabileceksiniz. Doğru olan egzersiz hareketleri sayesinde göbek yağlarınızı eritecek ve sağlıklı bir yaşama ulaşabileceksiniz.

Göbeğinizi eritmek istiyorsanız mutlaka bir diyet eşliğinde yapmanız gerekmektedir. Yapacağınız hareketler ise sırasıyla:

  1. Mekik hareketleri: sabah ve akşamları ellişer kez yapacağınız mekik karın bölgenizde bulunan kasları harekete geçireceğinden dolayı yağlarınızın çabucak erimesini ve yanmasını sağlayacaksınız. Mekik çekerken dikkat etmeniz en önemli nokta ise, karnınız acıyana kadar mekik çekmek olacaktır.

dogru-mekik

  1. Sopalı Hareket: Elimize bir sopa ve ya oklava almamız gerekmektedir. Bu sopayı ensemize dayadıktan sonra, ellerimizle sopanın uçlarından tutarak kalçalarımızdan yukarısını sağa ve sola doğru hareket ettirmemiz gerekmektedir. Bu hareket sayesinde karnımızın yan bölgesinde bulunan kasların yanmasına yardımcı olacağız.

sopalı-hareketler

  1. Bacak ve kol hareketi: yere uzanıyoruz ve sağ kolumuzu bükülmüş olan sol dizimize doğru seri bir şekilde değdiriyoruz. Bu hareketi oldukça hızlı bir şekilde yaparak, dayanabildiğimiz kadar yapıyoruz. Yorulmamız durumunda kol ve bacak değiştiriyoruz. Ve bu şekilde 10 dakika boyunca hareket yapıyoruz.

1302188495_25_kadin_egzersiz_spor

6 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et