Tüm Saç Renkleri

Gelinlik Satın Alma Rehberi

gelinlik satın alma rehberi 1Sizler için tüm gelinlik mağazalarını / Moda evlerini internette satış yapan markaları , ikinci el satış yapan web siteleri, kullanıcıların satış yaptığı uygulamaları, Çin malı dolayısı ile ucuz ama oldukça güzel ilk elden alabileceğiniz satış kanallarını tek tek inceledim.

Bu çalışma için yaklaşık 46 tane web sitesi, 26 tane gelinlik markası  ve yine pek çok gelinlik moda evi sitesini inceledim. Bazı moda evlerini bizzat telefonla aradım. Fiyat aldım. Ne zaman dikilebileceğini, teslim süresini, beden ölçü standartlarını, maliyetlerini inceledim.

Peki bunları neden yaptım, neden bu kadar kapsamlı bir araştırma yazısı yaptım diye sorarsanız hemen açıklayayım ben de evleniyorum 😛 Dolayısı ile ben de hem uygun hem de hayallerimi süsleyen bir gelinlik tercih etmekteyim. Ancak bu Gelinlik satın alma rehberini hazırlarken her tarzdan her türlü beğeniden ilham aldım. Büyük beden gelinlikleri de inceledim, tesettürlü gelinlikleri de . En pahalı markaların yurtdışından alınan gelinliklerini de inceledim çin’den getirilen gelinlikleri de. Ayrıca gelinliklerde en çok tercih edilen özel dikim gelinlikleri, terzileri ve moda evlerini nereden bulabileceğinizi de tek tek anlatacağım. Bohem gelinlikler’den

2018 Yılı Markaların Gelinlik Fiyatları

  • Hazır tasarımlı gelinlikler markaları:

Olegvassini : 9000 tl ile 2250 tl arasında

Akay Gelinlik:  7000 tl ile 2200 tl arasında

Pronovias: 25.000 tl  ile  6000 tl arasında.  Ortalama 7-9 bin tl arasındadır.

Alisse Nuera: 9000 ile 6000 tl arasında değişmekte

Aysire Gelinlikleri Kampanyalı ürünler : 3100 tl

Avşar Gelinlik : 7000 ile 3500 tl arasında değişmekte.

Özel Dikim gelinlik Fiyatları

Genellikle gelin adayları özel dikim gelinlikleri de tercih edebilmekte. Bunun birkaç tercih sebebi olabilir.

Birincisi tabii ki kendi istediğiniz tarzı en iyi şekilde yansıtmak

Bir ikincisi Tasarımını  çok beğendiğiniz gelinlik Yurtdışında satılıyor olabilir ( ulaşım maliyeti çok yüksek)

Yine diğer bir neden  tasarımını çok beğendiğiniz bir gelinliğin satışı dahi olmayabilir.

En son olarak da maliyet olabilir ancak özel dikim gelinlikler genel olarak markaların koleksiyonlarındaki gelinliklerden daha ucuza mal edilebilmektedir.

Gelelim Özel dikim fiyatlara.

Fiyatı en çok belirleyen şey kullanılan malzeme ve verilen emektir. Şayet çok emek isteyen dantel işlemeleri ile tamamen oluşan bir gelinlik tercih edecekseniz bu gelinliğin yapımı 2-3 ay bile sürebilir dolayısı ile fiyatı da en aşağı 10.000 tl’den başlayacaktır.

Ama makul bir tasarım, terzinin yoğunluğuna da bağlı olarak bir ayda bitmektedir.

Ancak siz düğünden yaklaşık 2 ay önce tasarımı teslim etmiş beden ölçülerinizi de alıp provayı bitirmeye bakınız. Terziler ve moda evleri çok önceden de bitse genellikle genlikleri düğünün olmasına 2-3 gün kala teslim ederler. Bunun birkaç nedeni vardır.

– Drapeler bozulabilir ( çok fazla deneme yapılır ve giyilirse)

– Gelinlik yeterince iyi korunamayabilir. (evde) ve dolayısı ile kirlenebilir.

– Daha sonra kararınızı değiştirip değişiklik yapmak isteyebilirsiniz ki bu  bir terzinin en son isteyeceği şeydir.

Butik moda evlerinde özel dikim gelinliklerin fiyatları çok değişkenlik göstermekte. Ancak İstanbul’da en düşük fiyatın 7 bin tl’den başladığını belirtelim.  Bu Ankara, izmir ve diğer illerde belki birkaç bin tl daha düşük olabilir.

Peki Gelinlikleri Uygun Fiyata nasıl alabiliriz

  • Yıl içinde düzenlenen Kampanyaları takip ederek

Çoğu gelinlik evi yıl içinde belirli dönemlerde ( Özellikle de gelinlik talebinin düştüğü yaz aylarında ve sonbaharda) elerindeki stokları eritmek için gelinliklerde kampanya ya da büyük indirime giderler. Ancak sınırlı sayıda olduğu için beden bulmakta zorlanabilirsiniz. Ve tasarım da sınırlıdır.

  • Çin’den gelen gelinlikler çok uygun fiyata satılmaktadır.  Örneğin 82 dolara ( yani 400 tl gibi bir rakama) geyet güzel gelinlikleri internetten sipariş edebilirsiniz. Çinden bir gelinliğin gelme süresi yaklaşık 1 ile 1.5 ay civarındadır.
  • Daha önce gelinliği kullanmış ve satmak isteyen diğer bayanlar ile iletişime geçebilirsiniz.
  • İkinci el gelinlik satın alabileceğiniz internet sitelerinden modacruz, sahibinden.com,  gelinga, gardrops, dolap

gibi web sitelerinden inceleyip beğendiğiniz gelinlikleri bu şekilde uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

3 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et