Tüm Saç Renkleri

Geç Kızlarda Saç Beyazlaması Nedenleri

geç kızlarda saç beyazlaması nedenleri 1Genetik olarak bazı erkek ve kızlar genç yaşta bu sorunlar karşılaşırlar. Saç beyazlaması normal bir durum olarak çok seyrek aralıklarala 25 yaşından sonra başlar ve saç beyazlarının farkedilir bir biçimde artması ise 35 yaşından sonra başlar.

Şayet siz 18 – 30 yaş arasında iseniz ve saçlarınızda fark edilir bir beyazlık varsa genetik bir kalıtım olabilir ve bu durum için şayet durumdan rahatsızsanız saç boyası kullanmanız en sağlıklı yöntem olacaktır.

Saç beyazlarını gideren ilaçların ne kadar güvenilir olduğu hala tartışılmakta.

Kadınlarda ve kısmen erkeklerde saç beyazlamasının önüne geçmek için her zaman boya kullanılır. Ancak zaman zaman internette de satılan saç beyazlarını yok eden serumlar ya da ilaçların ne kadar sağlıklı olduğu ve güvenilir olduğu günümüzde hala tartışılmakta o nedenle bu tarz ürünleri satın alırken dikkatlice incelemenizi tavsiye ediyorum.

 

Soru : Benim bir kız kuzenim var. 19 yaşında ama saçında bir sürü beyaz var. Tamamı değil ama bir ikide değil. 9-10 tane. Bunun nedeni nedir ve çözümü nedir?

Cevap: Saç beyazlaması genetik olarak kontrol altındadır. Saça rengini veren melanin boyasının kıl kökünde üretilmemesine bağlı olarak saçlarda beyazlaşma olur. Bu durumun kökten bir çözümü yoktur. Deneysel olarak melanosit hücre nakli çalışmaları yapılmaktadır, ancak klinik uygulama yaygınlık kazanmamıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et