Tüm Saç Renkleri

Funda Çayının Faydaları ve Tarifi

Çok dallı bir bitki olan Funda yıl boyunca yeşil kalmayı başaran bitkilerden olmaktadır. Çiçeği mor olan dunda bitkisi genelde yaz aylarında çiçek açmaktadır. Avrupa’da ve Asya’nın birçok ülkesinde kullanılmaktadır. Genellikle dağ yamaçlarında ve ya bataklık kenarlarında bulunan bir bitki olmaktadır. Asidik toprağı ve güneş ışığını çok sevdiğinden güneş ışığı alması durumunda oldukça fazla çiçek açacaktır. Funda bitkisi genellikle, peyzaj ve ya dekoratif süsleme olarak kullanılmaktadır. Funda bitkisi her ne kadar süsleme amacıyla kullanışa da insanlar için önemli bir bitki olmaktadır. Yaşlılığın etkilerinin azalmasında ve cildinizin genç kalması amacıyla kullanılmaktadır. Funda Bitkisi, Temmuzdan Ekim ayına kadar açtığı çiçekler toplanıp kurutulur. Funda bitkisi son derece uzun ömürlü olan bir bitkidir.

Uyku sorunu yaşıyorsanız o zaman yatmadan önce içeceğiniz funda çayı sayesinde uykunuz gelecektir. Funda çayının suyu ile yüzünüzü yıkamanız durumunda cildiniz gençleşecek ve kırışıklıklarınızdan kurtulabileceksiniz. Sindirim sistemine çok faydalı olan bir bitki olmaktadır. Böbrek taşı sorununuz varsa, günde 1 bardak Funda çayı içmeniz önerilmektedir.

Funda Çayının Faydaları:

 1. İdrar yolu hastalıkları için vazgeçilmez bir bitki olmaktadır.
 2. Sistit tedavisinde kullanılmaktadır.
 3. Böbrekleri temizleyecektir.
 4. Mesane problemi yaşayan insanlar tarafından kullanılır.
 5. Romatizma sorunu çekiyorsanız o zaman sizlerde Funda çayı içmelisiniz.
 6. Gut tedavisine yardımcı olmak amacıyla içilmektedir.
 7. Soğuk algınlığına son derece iyi gelmektedir.
 8. Kuru kuru öksürüyorsanız, öksürüğünüzü alacaktır.
 9. Sindirim sistemi tedavisinde kullanılmaktadır.
 10. Erkeklerde bulunan prostat sorununa son derece iyi gelmektedir.
 11. İshale iyi geldiği bilinmektedir.
 12. Karın ağrısı çekiyorsanız, içeceğiniz Funda çayı sayesinde karın ağrınız geçecektir.
 13. Yatmadan önce içildiği takdirde uyku getirmektedir.

Funda Çayı Nasıl Hazırlanır?

Funda çayı hazırlamak istiyorsanız o zaman, kaynamış olan yarım litre suyun içerisine 2 yemek kaşığı Funda kurusu atılır. Ve yarım saat demlendikten sonra içilir. Tadı biraz acı olacağından, balla tatlandırmanız tavsiye edilmektedir. Günde 1 ya da 2 bardak içilmesi tavsiye edilmektedir. Kurutacağınız Funda yaprakları, ışık almayan cam bir kavanoz içerisinde saklanması gerekmektedir. 

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et