Tüm Saç Renkleri

Fular ile Kombin Önerileri

Günlük yaşantıda kadınlar başta olmak üzere tüm insanlar dış görünüşlerine önem vermektedir. Dışarıdan bakıldığı zaman herkes, diğerlerinin gözünde güzel bir profil oluşmasını ister. Bu nedenle de güzel kıyafetler giyerek şık görünmek ister ve ayrıca güzelliklerini de bazı aksesuarlarla taçlandırarak daha da ilgi çekici hale getirmek ister. Kadınların günlük hayatta kullandığı aksesuarlardan birisi de fularlardır. Fular modelleri incelendiği zaman sayıca çok oldukları görülebilir ve her model ayrı bir kıyafet tarzı ile taçlandırılmaktadır. Desenli fularlar, düz fularlar, ipek fular modelleri, şık fular modelleri gibi kategorilere ayrılan fularlar birçok farklı zamanda istenilen kombinlerle bir araya getirilebilmektedir. 

Türkiye’ye birçok ilki getirmiş ve bir Türk olarak moda alanında dünyaya açılmayı başarmış olan Arzu Kaprol, fular modelleri konusunda da kendini ispatlamış ve özellikle ipek fular modelleri ve şık fular modelleri üreterek yine moda dünyasında adından çokça söz ettirmektedir. Güncel yöntemler kullanarak ve bir o kadar da zamansız üretimlerinde en özel desenleri ve çizimleri kullanarak desenli fularlar üretmekte ve daha bunun gibi nice fular modelleri ile kadınların şıklıklarına şıklık getirmektedir. Fularlar genellikle başa takılan kumaş parçaları olarak biliniyor ancak yine Arzu Kaprol zamansız üretimleri ve zamana karşı gelen tasarımları ile fular modelleri çok daha farklı yerlerde çok farklı kombinlerle çok farklı şekillerde kullanılmaktadır ve bu kullanımlar gittikçe daha da yaygın hale gelmişlerdir. Yazının devamında ise fular modelleri nasıl nelerle kullanılmış, nelerle kombine edilmiş onlara bakacağız.

Maskülen tarz ya da feminen tarzda; ister spor isterse de şık fular modelleri ile farklı yerlere bağlanarak farklı tarzlar yaratmak aslında herkesin elinde. Moda herkesin kendi modası ve herkes kendi modasını yaratabilir. İşte fular modelleri ile yapılabilecek beş farklı fular kullanımı…

fular ile kombin önerileri 1
Arzu Kaprol Şal Modeli

Klasik Model: Boyuna Bağlamak

Arzu Kaprol imzalı olan şık fular modelleri klasik kullanım olarak yani boyuna bağlanarak, boynu tam saracak şekilde kullanılabilir. Boyunda özellikle ipek fular modelleri tercih ediliyor çünkü yumuşaklığı ile rahatsızlık vermemekte ve ipeğin dokusunu dışarıdan bakınca bile insana huzur vermektedir. Bu kombin özellikle sıradan bir tişört ile ya da ceket kombini ile çok şık görüntüler meydana getirmektedir. Desenli fular modelleri ile de ceketinizin desenine uydurabilir ve kış aylarında aynı kombini palto ve ceketle yeniden gerçekleştirebilirsiniz. 

fular ile kombin önerileri 2
Arzu Kaprol

80’ler Modası Unutulmaz: Kafaya bağlamak

Fularların başa bağlanması gayet doğal ve zaten unutulmaz modası ile 80’lerde kadınları bu tarzda sokakta görmek çok normaldi ve çok sık rastlanılan bir durumdu. Bu bağlama stillerini de farklı şekillerde gerçekleştirebilir ve bunların her birini de farklı tarz olarak kullanabilirsiniz. İster enseden gelerek başınızın üstünden bağlayıp daha salaş bir görüntü vererek salaş görüntüler meydana çıkarın, isterseniz de çenenizden gelerek bağlayıp etnik tarzda kıyafetler sergileyin. Bunlar için de desenli fular modelleri çok tercih edilmekte ve farklı görüntüler meydana getirilebilmektedir.

arzu kaprol şal modeli
Arzu Kaprol Şal Modelleri

Tarz Sahibi: Bileklik yapmak

El bileklerine ya da ayak bileklerine bağlanabilen fularlar ile değişik görüntüler oluşturabilir ve tarz sahibi bir görüntü meydana getirebilirsiniz. Daha genç görüntü ve daha stil sahibi, sıra dışı bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu teknikle de hava atmanın tam zamanı. Havanıza hava katacak olan Arzu Kaprol şık fular modelleri ile istediğiniz tarzda görüntü elde edilebilmektedir. 

fular ile kombin önerileri 3
Arzu Kaprol

Yenilikçi Bakış Açısı: Kemer gibi kullanmak

Kot pantolonlar modern görüntü oluşturmak için ideal bir seçenektir ve kot pantolonla ve de spor paça kesim görüntüler ile kullanacağınız fular modelleri çok şık bir görüntü oluşmasını sağlayacaktır. Örneğin çizgili spor gömleklerle bu görüntü sizi modernlikte zirveye taşıyacaktır. 

Şıklıkta Zirve: Çantaya bağlamak

İster çantanızın sapına bağlayın isterseniz de düğüm atıp sarkıtarak kullanabileceğiniz şık fular modelleri, klasik boyda ya da büyük boyda çantaları hareketlendirebilmek için oldukça değişik ve kullanışlı bir yöntemdir. 

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et