Tüm Saç Renkleri

Fazla Yağlarınızdan Karın Estetiği ile Kurtulun

fazla yağlarınızdan karın estetiği ile kurtulun 1İstediğiniz kilonuza kavuşmak için şu aralar içinde bulunduğumuz kış ayları en ideal dönem diyebiliriz. Özellikle yaza forma girmek ve fazla kilolarınızdan kurtulmanız için gerçekleştireceğiniz diyet programları sayesinde kilo verebilir daha fit bir görünüme kavuşabilirsiniz ancak bu zayıflama programı maalesef vücudumuzun her bölgesinde işe yaramıyor örneğin karın ve basen bölgesindeki yağların ne kadar inatçı ve vücuttan zor atıldığını biliyoruz, ancak hanımlar bu konuda çaresiz değil! Estetik merkezlerinin gerçekleştirdiği ve oldukça etkili olan karın estetiği sayesinde karın ve basen bölgesindeki yağlardan kalıcı olarak kurtulabiliyorsunuz.

Karın Estetiği Nedir?

Göbek bölgesinde oluşan fazla yağın, ölü derinin alınması ve karna eski şeklini verme işleminde karın estetiği adı verilir. Günümüzde oldukça popüler olan ve kalıcı olma* özelliği sayesinde kadınlar açısından tercih edilen karın germe cerrahi bir işlemdir ve kış aylarında yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Ameliyat etkisi ve iyileşme süresi ortalama 3 ayı bulan karın estetiği işlemleri kendi içerisinde iki farklı dala ayrılmaktadır. Mini karın germe ve liposuction ise daha lokal şekilde gerçekleştirilen işlemler olduğu için tercih edilmektedir.

Karın Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Öncelikle şunu söylemekte yarar var, karın estetiği ameliyatı ciddi bir operasyon olduğu için mutlaka uzman bir kadro ve hekimin kontrolü altında yapılmalıdır. Bu işlemdeki temel amaç karın bölgesindeki yağların çeşitli yollarla alınıp göbek ve basen bölgesindeki kasların yeniden onarılmasıdır.

Genel anestezi ile gerçekleştirilen karın germe işleminde ince bir ameliyat izi kaldığını bilmeniz gerekiyor. Ancak bu iz genellikle bikini bölgesi veya iç çamaşırı civarında olduğu için dışarıdan gözükmemektedir.

Hatırlatmakta fayda var, karın estetiği ameliyatı her ne kadar günümüzde bilinen en sağlıklı ve kalıcı yağ aldırma işlemi olsa da ameliyattan sonra doğum, aşırı kilo alıp verme veya spor yapmamak yeniden yağ oluşumuna neden olmaktadır.

Karın estetiği, anestezi sonrasında doktorunuzun belirlediği bölgelerden yapılan iğneler ile başlar. Bu iğneler karın bölgesindeki kalıplaşmış yağları dağıtarak vücuttan alınmasını kolaylaştırır, ardından özel ince uçlu iğneyle fazla yağ alınmaktadır. Son olarak fazla deri ve zayıflamış kaslar eski formuna kavuşturulur.

Mini karın germe işlemi ise isminden de anlaşılacağı gibi daha kısıtlı ve ufak bölgelere uygulanmaktadır. İşlem uzunluğu ve riski diğer operasyonlara göre oldukça düşük olan mini karın germe ameliyatları bölgesel zayıflamak isteyenlerin ilk tercihi arasındadır. Mini karın germe işleminin nasıl yapıldığını http://www.pembesihir.com/mini-karin-germe-nasil-uygulanir-mini-karin-germe-hakkinda-merak-edilenler/ linkinden öğrenebilirsiniz.

Karın Estetiği Yaptırmak İsteyenlere Öneriler

Türkiye genelinde bir çok estetik merkezi ve plastik cerrahlar karın estetiği işlemi yapmaktadır burada önemli olan nokta ise seçeceğiniz doktorun bu konuda deneyimli olmasıdır. Ayrıca kullanılacak ürünlerinde FDA onaylı olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz.

Karın bölgesindeki yağlardan şikayetçi olan ve karın germe işlemi yaptırmak isteyenlere bir takım önerilerimiz bulunuyor. Ameliyat öncesi ve sonrasında uygulamanız gereken bir takım kurallar bulunuyor, genel olarak baktığımızda ameliyat öncesinde sigara kullanımını bırakmalısınız, ameliyat gününden en az 2 hafta önce spor yapmaya çalışın ve kullandığınız ilaç varsa karın estetiği yapacak olan doktora bu ilaçları bildirmelisiniz.

Yaklaşık 3 saat süren ameliyatın ardından narkoz etkisi geçtiğiniz ameliyata bağlı morluklar ve orta ölçekli ağrılar yaşanması normaldir bu süre zarfında doktorunuzun önerdiği ağrı kesicileri kullanabilirsiniz. Ameliyat sonrasında ortalama 3-4 hafta pansuman yapılacaktır bu zaman aralığında ağır işlerden kaçınmalı ve mümkünse rahat kıyafetler giymelisiniz.

Karın estetiği ile ilgili kafanıza takılan her hangi bir soru varsa Myra Estetik Merkezi uzmanlarına bu konuda sorularınızı sorabilirsiniz. İsterseniz 0 (232) 421 30 64 numaralı telefondan firma yetkililerine ulaşabilirsiniz.

3 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et