Tüm Saç Renkleri

Ödemi attıran yiyecekler

untitled

Kışın gelmesiyle tartıdaki ibreler hafif sağa doğru kaymaya başladı.Yazınki beslenme alışkanlığınızla şimdiki arasında bir fark göremiyorsanız bilin ki az su tüketimi ve hareketsizlik sebebiyle vücudunuz ödem toplamaya başlamış.Ödemden kurtulmak için yenebilecek besinler;

Yeşil kabak;idrar söktürücü etkisi yanında kabızlığı giderici özelliği vardır. Fosfor,sodyum magnezyumdan zengin bu besini çiğ olarak salatalarınıza rendeleyip katabilirsiniz.

untitled

 

Kivi; içerdiği yüksek C vitamini yanısıra ödem attırıcı etkisi bulunmaktadır.

kivi1

 

Nar; antioksidanlar bakımından zengin ve bağışıklığı güçlendirici, içerdiği meyve enzimleri ile ödem giderici etkiye sahiptir.

nar

Armut; böbreklerin düzenli çalışmasını sağlar,idrar yollarındaki iltihabın sökülmesini sağlar,iyi bir idrar söktürücüdür.

qvv2cayhvjkycafg2nggca76i1heca27ehqbcas8wicvcaz1pxn7cacgld4ncavw4t9zca8gcyyocaa4tq8lca7r0x76ca1ja8cacaztm4xyca5hwyihcat3tunycakuf4u2cal6optqcarwoaitcauhwg3k

Maydanoz ; sabahları kahvaltıda tüketeceğiniz limonlu 1 kase maydanoz ödem attırmaya yardımcı olur.

246228-3-4-0eab7

 

Salatalık;% 95 i su olan bu besin mevsiminde tüketildiği takdirde mükemmel bir ödem attırıcıdır.

 

salatalik

 

Bunun yanısıra tuz tüketimini azaltmak, fiziksel aktiviteyi arttırmak ve hazır tuzlu besinlerden uzak durmak gereklidir.

 

 

 

 

 

 

8 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Uzman diyetisyen olan Büşra Şahin özellikle Diyet, Kilo almak - Kilo vermek, sağlıklı beslenme ilgili konularda bilgilendirici makaleler yazmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et