Tüm Saç Renkleri

Eyeliner nasıl çekilir?

 

 

 

Eyeliner çekmek zor bir iştir. Ellerin titremesi, eyeliner’ın göz kapağına bulaşması, çizilen hatlarda düzensizlik makyajı sil baştan yapmamıza sebep olur. Ancak bu işin de püf noktaları var. Bunlara değinmeden önce göz şeklinizin eyeliner üzerinde büyük etkisinin olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Sarkık göz kapağı olanlar eyeliner’ı kalın çekmemeli, kirpik uçlarından geçen ince bir hat şeklinde eyeliner kullanmalılar. Yuvarlak gözlü olanlar ise gözlerini çekik gösterebilmek için eyeliner’ın ucunu hafif uzatmalılar ve kalınlaştırmalılar. Küçük gözlüler ise kesinlikle kalın eyeliner kullanmalı. Aksi halde gözleri daha küçük görünecektir. Yarım eyeliner çekebilirsiniz. Büyük gözlü bayanlar dilediği gibi eyeliner çekebilirler çünkü onlara kalın, ince, her türlü eyeliner yakışacaktır. 🙂

Gelelim püf noktalarına. İlk eyeliner deneyiminizi evden çıkmadan hemen önce yapmayın. Bol vaktinizin olduğu ve bir iki deneme yapabileceğiniz bir zaman diliminde yapın. Bırakın elleriniz alışsın. Sonrası zaten daha kolay şekilde gelecektir.

Kalem eyeliner ile daha rahat çalışabileceğinizi unutmayın. Likit eyeliner’ların sürümü daha zordur ve hata yapma oranınız daha yüksektir.

Birden eyeliner çekmeye çalışmayın. Aşağıdaki görselde de gösterildiği gibi küçük çizgilerle başlayın. Tek göz üzerinden ilerlemeyin. Önce bir gözünüze, sonra diğer gözünüze bu çizgileri çekin. Böylece her iki gözdeki eyeliner simetrik olacaktır.

Acele etmeyin. Eyeliner göz kapağınıza bulaştıysa hafif ıslak bezle silin.

eyeliner nasıl sürülür eyeliner nasıl çekilir

8 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

İlgi alanlarında müzik, sinema, tarih ve seyahat bulunan Gülşah tabii ki aynı zamanda Kadına dair konular ile de ilgilenmektedir. Özellikle Saç modelleri, Boyalar, sokak stilleri - kombinler ile ilgili konuları Bakımlı kadında paylaşmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et