Tüm Saç Renkleri

Excipial Lipo Krem Nedir? Kullanıcı Yorumları

Excipial Lipo çeşitli sebeplerden dolayı ciltte oluşan kuruluk, kaşıntı gibi sorunların ortadan kaldırılmasında kullanılan su kaybını önleyici, antipruritik (kaşıntı giderici), keratolitik (ölü deriyi soyucu) ve antibakteriyel özelliklere sahip nemlendirici ve koruyucu losyondur. Geniş yüzeylere uygulanabilir oluşu ve ciltte alerjik yan etki göstermediğinden dolayı dermatologlar tarafından sıkça önerilen ilaçlar arasında yer almaktadır.

Excipial Lipo Etken maddesi

Excipial Lipo etken madde olarak her 100 gramında 4 g üre içermektedir. 

excipial lipo krem
Excipial Lipo Krem

Excipial Lipo Kullanım Alanları

Excipial Lipo ciltte görülen iktiyozis (balık pulu görünümlü kuru cilt hastalığı), kseroderma/kserozis (kuru cilt), atopik egzama ve asteatotik egzama gibi kronikleşen deri hastalıklarına bağlı ortaya çıkan cilt kuruluğunun tedavisinde kullanılır.

Kullanım Şekli: Doktorunuz tarafından başka şekilde önerilmediği sürece ilacı günde 2-3 kez rahatsızlık duyulan bölge üzerine sürerek uygulayınız.

Uyarı: Excipial Lipo açık yaralara uygulanmamalı ve süt çocuklarında kullanılmamalıdır. Gebeler için “C” kategorisi olan ilaç doktor tarafından gerekli görülmediği sürece kullanılmaz. İlacı kullanmaya başladıktan sonra hamile olduğunuzu öğrenirseniz hemen doktorunuza ya da eczacınıza başvurunuz.

Muadil İlaçlar

Excipial Hydro, Nutraplus, Urederm, Urepial

Yan Etkiler

Excipial Lipo içeriğinde bulunan etken ve yardımcı maddelere duyarlı olan kişilerde kaşıntı, kızarıklık, pullanma ve tahriş gibi yan etkiler görülebilir. Bunlar ilacın hafif yan etkileridir ve çok seyrek görülür. Bu gibi istenmeyen etkileri fark ettiğinizde ilacı kullanmayı bırakıp doktorunuza başvurunuz. 

Fiyat

Excipial Lipo %4 emülsiyon 2020 güncel satış fiyatı 21.96 TL’dir.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et