Tüm Saç Renkleri

Evinizi temizleyerek zayıflayın!

ev-temizligiGünlük rutin ev işleri ile formda kalmak mümkün. Uzmanlar gelişen dünyada kadınların daha az ev işi yapmasının obeziteye yol açtığını söylüyor. 1 günlük genel ev işleri ile ortalama 300 kalori yakabileceğinizi biliyor musunuz?

5 bin kadın üzerinde yapılan araştırmaya göre obezite sorunu olan kadınların daha az ev işi yaptığı öğrenildi. Bundan 30 yıl önce kadınlar 1 haftada ortalama 26 saat ev işi yapıyorlardı. Günümüzde ise kadınların iş dünyasına atılması bu oranı 12 saate kadar düşürdü. Özellikle kadınların masabaşı işleri tercih etmeleri ve ev işlerini azaltmaları obezite sorununu ortaya çıkardı.

Araştırma sonuçlarına göre ev işlerini kalorisi aşağıda. Ev hanımları evinize özen göstererek formunuzu koruyabili ve her daim güzel kalabilirsiniz!

Bulaşık yıkamak: 75 kalori

Evi süpürmek ve silmek: 100 kalori

Ütü yapmak: 100 kalori

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et