Tüm Saç Renkleri

Evde Saç Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle sizlerin saç renklerinde konusundaki yazılarıma olan ilginiz ve güzel yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Bir çoğunuzun saç boyarken evde kendi imkanlarıyla çeşit çeşit markanın farklı saç boyalarını kullanarak istediklere tona ulaşmada ki gayreti malum. İstediğimiz saç rengini elde etmek ve en azından o tona yaklaşmak bu konudaki en büyük hedeflerden biri. Konuyu fazla uzatmadan bir çoğunuzun evde saç boyama da dikkat etmesi gereken detaylar hakkında merak ettiği tüyoları maddeler halinde sizlerle paylaşacağım;

* Saç boyası alırken istediğiniz tonun en az bir kaç ton açık rengini almalısınız. Saç boyaları hiç bir zaman kutuda ki saç renginde yer alan renk gibi bir sonuç vermez. Her zaman daha koyusu elde edilir. Bu durum saç rengi sarı ve tonları olup daha koyu bir renk isteyenler için geçerli  değildir. Çünkü sarı saçlar da saç boyaları daha etkilidir.

*Saç boyası seçerken amonyaksız olan ve doğal ürünleri seçmeye özen gösterin bu saçlarınızın yıpranmasını azaltır.

* Özellikle koyu saç renklerini açık bir tona dönüştürmeye çalışırken önce diplerden 10 cm aşağıdan başlayarak uçları boyayın son 10 dk dipleri boyayın. Dipler daha kolay renk aldığı için çabucak sapsarı ya da turuncu olurlar.

* Saç boyamaların da özellikle bir kaç defa ard arda boyamalarda boyamalar arasında zamanda , öncesinde ve sonrasında saçlarınızı nemlendirici maskeler ve yağlar ile saçlarınıza bakım yapmanızı öneririm. Nemli saçlar saç boyamaların da daha az yıpranır ve bundan daha az etkilenir.

* Kahverengi ve kumral tonlarında saç rengine sahipseniz ve saç renginizi en az 3-4 ton açmak istiyorsanız küllü tonlarda açık renk isteyenler küllü sarı, balköpüğü tonunda açık renk istiyorsanız altın sarısı saç boyası ile saç renginizi açabilirsiniz. Daha öncede dediğim gibi bu saç boyaları koyu renk saçlarda saç renginizi yalnızca bir kaç ton açar. asla bir anda sapsarı yapmaz.

*Kızıl, siyah, platin sarısı gibi uç renklere sahipseniz saç renginizi evde değiştirmeniz oldukça zor hatta imkansızdır. Değişse bile istenen sona asla ulaşılmaz. İyi bir kuaföre gitmelisiniz.

 

-Daha detaylı sorular sormak isterseniz yorum kısmına yazabilirsiniz. Kısa süre içerisinde cevaplamaya çalışacağım..

 

 

c6c0d23f971b95061ecce5bc202ce3fd

 

7145902b8563a44fc326ca5da30de8561

8 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;

İlgili Yazılar

37 yorum

ben küllü kumral boyatcam normal saçım koyu karamel nasıl tutar?

Cevapla
Naz Kaya  -  5 Temmuz 2013 / 22:17

Merhaba Ezgi Hanım küllü kumral saç boyası ile yarım tüp küllü sarı saç boyasını karıştırıp saçlarınıza uygulayın. Bu saç boyaları karamel saç renginin turuncu etkisini azaltarak küllü kumrala yakın bir renk elde etmenizi sağlar.

Cevapla

Merhaba naz hanim.benim suan sacim cikolata kahveylw bakir karismina boyatmistim.simdi yessil gibi oldu evde kendim boyamak istiyoeum.palette6 koyu kumral ve 4numara kahve karisimi nasil olur? Yada siz bi cozum onerirmisiniz

Cevapla
Naz Kaya  -  17 Mayıs 2014 / 18:04

Merhaba Asuman Hanım kumral istiyorsanız koyu kumral kahve istiyorsanız kahve saç boyasını kullanmanız yeterli olacaktır. İkisini karıştırmanıza gerek yok.

Cevapla

annmin saçı sim siyah evde tarçın bakırı nasıl tuturabilir lütven yardımcı olurmusunuz

Cevapla
Naz Kaya  -  7 Temmuz 2013 / 12:32

Merhaba Ezgi Hanım siyah saç rengi evde dönüşümü zor renklerdendir. O nedenle istenen sonucun elde edilmesi pek kolay olmaz. Tam olarak tarçın bakırı tutturabileceğiniz bir yol sunamam size ancak altın karamel saç boyası ile boyarsanız tarçın bakırına yakın bir ton elde edebilirsiniz

Cevapla

merhabe benim saçlarım röfleliydi 4 ay önce karamele boyattım ikinci boyamamda açık karamele boyattım şimdi saçlarım iğrenç oldu dipi koyu,uç kısımları açık kumral gibi oldu saçlarım topluyken anlaşılmıyor ama açtığımda iğrenç gözüküyor arada kızıllarda oluşmaya başladı hangi kuaföre gittiysem sonuç bulamadım şimdi boya aldım lorel excellence markasını 7.3 kumraal,8 sarı renk aldım ikisini karıştırıp boyasam ne renk elde ederim ben açık bi renk istiyorum yorumunuzu bekliyorum

Cevapla
Naz Kaya  -  22 Ocak 2014 / 20:28

Selda Hanım bu iki boyayı karıştırdığınızda dore kumral gibi bir ton elde edilebilir. Işıltılı açık renk bir kumral tonu yani. Ama hafifte olsa bir turunculuk olacaktır bu nedenle size sarı renk yerine küllü sarıyı kullanarak boya karışımı oluşturmanızı öneriyorum.

Cevapla

Su anki resimdekeki mankenlergibi istiyorum enson boyam altln karemel ama koyu oldu

Cevapla
fetiye  -  28 Ocak 2014 / 12:20

Meraba benim saçım röfle ama açık karamele boyamak istiyorum sizce hangi boyayı kullanıp veya karışımı kullanıp değistirebilirim

Cevapla
Naz Kaya  -  29 Ocak 2014 / 11:56

Fethiye Hanım röfleli saçınızı tek boyamayla açık karamele dönüştürmeniz biraz zor ancak ben size balköpüğü saç boyası ile saçlarınızı boyalamanızı öneriyorum. Bu sayede açık karamel tonlarına yakın bir renk elde edebilirsiniz. Ancak röfleli ksıımlar tam olarak kapanmayacaktır sade tonu değişir.

Cevapla
ilknur  -  29 Ocak 2014 / 01:10

saçlarımın dogal rengi siyah, evde sütlü kahveye boyadım ama sacıma geçmedi 2 hafta sonra belki saçlarımın rengi açılır diye küllü sarıya boyadım yine saç rengimde degişiklik olmadı, sadece saç diplerime geçmiş, acaba boya üzerine yeniden boya geçmiyor mu ya da ben renkleri mi tutturamadım,saç rengimi açmak için tekrar boyamalımıyım ya da saçlarımın uzamasını mı beklemeliyim

Cevapla
Naz Kaya  -  29 Ocak 2014 / 12:06

İlknur Hanım saç boyaları çoğunlukla daha koyu renkler ortaya çıkarıyor saç renginizi açmak istiyorsanız çok açık sarı, papatya sarısı gibi açık sarı tonlarını denemelisiniz. Tek boyamadada işe yaramayabiliyor çoğu zaman tekrarlamak gerekiyor.

Cevapla
ilknur  -  30 Ocak 2014 / 03:11

tşk ederim 🙂 peki saç açıcıyı önerirmisiniz? Önce saç açıcıyla saç tonumu açsam ve daha sonra istedigim renge boyasam nasıl olur.

Cevapla
Naz Kaya  -  3 Şubat 2014 / 11:24

İlknur Hanım ben açıcıyı önermiyorum çok fazla turuncu yapıyor ve saçlara zarar veriyor.

Cevapla

EMerhabalar. Ben sacımı 1 ay önce kumrala yani kendi saç tonuma boyattım ama şimdi bakır rengîne dönmek istiyorum.. Nasıl yapacağımı da bilmiyorum.. Kuaförüm oreal olmadan bakır olmaz diyor. Saclarım ince Telli.. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Yardımcı olur musunuz???

Cevapla

Merhaba naz hanim sacimi cikolata kahve ve bakir karisimina boyatmisti.Suan yesil gibi oldu ne yapip kapatabiirim palette 4 kahve ve 6 koyu kumral boya dediler ama guvenemedim.bi fikir verebilirmisiniz

Cevapla

lütfen yardım edinn!
saçlarımı yıllardır siyaha boyuyordum.beyazlar siyah saçta çok hızlı belli olduğu için kuaförde saçımı açtırdım.saçım şuan üç renk oldu.bakıra benzeyen kızıl,küllü kumral gibi bi renk ve sarı nasıl kurtulurum bu renklerden yardım edin tek renge dönmek istiyorum kumral gibi yada kahve tonu.kızıllık olmasın ama

Cevapla
Naz Kaya  -  17 Mayıs 2014 / 18:13

Nuray Hanım saçlarınızı direk küllü kumral ile boyayın bu sayede kızıllıktan ve sarı tondan kurtulursunuz.

Cevapla

Merhaba benim sacim siyahti ancak ben saclarimin uclarini kuaforde mora boyattim. Fakat o kadar akcildiki suan rengi sari gibi. Tekrardan boyatmayi düşünüyorum. Tatile gitmeden ne kadar once boyarsam akmasini onlerim? (Yada boyle bir seyi onlemek mümkündür.)

Cevapla

mor kızıl renkler zaten çok fazla akar. O tarz boyaları tavsiye etmem.

Cevapla

merhaba.saclarim cok koyu siyah degil guneşden acilip sariliklar ve kirmiziliklarda var.ilk defa boyayacagim ancak nasil bir renge boyayim bilmiyorum saclarimin rengini seviyorum ancaq degişiklik yapmak istiyorum sonradan pişman olmak istemem.karamel yada bal köpüğü nasıl olur acaba,yardim etseninz sevinirim.

Cevapla

ten renginiz ne kadar açıksa o kadar açık tonlara kayabilirsiniz sevgiler.

Cevapla
hatice  -  24 Ekim 2014 / 11:00

sacim acik kumral 7.3 ve 8.0 karişim yaparsam nasıl renk olur boyamak istiyorum

Cevapla

saçlarınız ne renk ? Boya mı doğal mı?

Cevapla

Benim saçım platin sarısı evde kendim karamele çeviremez miyim?

Cevapla

karamele çevirmeye çalıştığında yeşile dönecektir. Bu nedenle uzman bir kuaför daha iyi olur. Yeşillerden kurtulabilirsin bunun için .1 küllü tonları tercih etmen lazım ve bir kaç kere boyamalısın. ( Üst üste değil tabii ki)

Cevapla

merhabalar. saçımın rengi koyu kumral açık küllü kumral olmasını istiyorum ne renk boya ile boyamalıyım?

Cevapla

Merhaba 7.1 ile %6’lık oksidan’ı karıştırıp (saç boyası miktarı kadar) Saçlarınızı boyayınız. Saçınızın açıldığını güneş alan bir yerde fark edersiniz. İstediğiniz tonlara gelince de saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Çok fazla saçlarınızda bekletmemenizde yarar var.

Cevapla

merhabalar. saçımın rengi çok açık kızıl küllü kumral olmasını istiyorum ne renk boya ile boyamalıyım?

Cevapla

Gül Hanım merhaba Kızıl saçı akıtmadan istediğiniz küllü kumrala ( Kızıl bakır yansımalar olmadan) gelmeniz mümkün değil. Bunun içinde sürekli beyaz sabunlar saçlarınızdaki kızıl yansımaları akıtmalısınız. Sonrasında 5.1 6.1 Saç boyalarını tercih ederbilirisiniz.

Cevapla
Eylül  -  13 Ekim 2015 / 16:01

Merhaba^^ ben saçlarımı çok fazla renge boyattım, boyadım. ama aynı zamanda sürekli maske,yağ, serum takviyesi yapıyorum iyi ve kaliteli ürünler de zaten saçlarımı yıpratsamda toparladım gibi. 3/4 sene önce saçlarıma ombre işlemi yaptırmıştım o zamanlar moda değildi:/ daha sonra kapattırdım ama senelerce alttan o sarılıklar çıktı. saçlarımı yine kumral yapmıştım alttan sarılıklar çıkınca 1 ay önce ombre yapayım o zaman dedim ve kendim yaptım hoşta oldu, geçişleri de iyi ama ben tamamen aynı olan ışıltılı parlak kahve tonları istiyorum, içinde bakırlık turunculuk vs olmadan:/ Bunu nasıl sağlayabilirim?

Cevapla

Eylül hanım merhaba . Şu anda saçlarında kaç ton var. Ve tam olarak renk tonları nedir. Eğer geçişler çok fazla ton farkı varsa saçlarınızı açıp (ki çok uzman biri olması lazım her saç tonunu aynı yapabilmesi için) tekrar tek renk tona dönmeniz için. Uzman bir kufaföre gitmenizi öneriryorum.

Cevapla
Acil yardim  -  7 Kasım 2015 / 20:15

Merhabalar… paylastiginiz bilgiler için tsk ederim…benim doğal saç rengim siyaha yakın…ama iki yıldır kahve tonları ve uçlarda sarı ombre var…sıcak bir sarı galiba…ben sarılari kapatmak istiyorum kahve tonlarında devam etmek istiyorum…ama suan dip boyaya da ihtiyaç var.tek bir boya ile istediğim sonuca ulaşır miyim?bir de hangi marka boya kullanmalıyım? Geri dönüşünüzu bekliyor olacağım…şimdiden tsk ederim.

Cevapla

Merhabalar tek bir boya ile bu işlemi gerçekleştiremeyeceğin gibi tek bir işlem ile de yapamzsın dip için uçlar için ve orta renk için ayrı ayrı karımlar hazırlayıp bunları tek renkte bütünleştirmen gerekir. Sevgiler.

Cevapla
Acil yardim  -  8 Kasım 2015 / 19:52

Hangi marka boya kulanmami önerirsiniz? boya numarasi da verirseniz mutlu olacağım.bunu evde yapabilir miyim? Simdiden tesekkurler…

Cevapla

Loreal inoa, koleston perfect Tam olrak saç renginizi görmeden ve ne istediğinizi bilmeden saç numarası veremem ama bakimlikadin.net adresinde pek çok bu konuda anlatımlı konu var saç boya formulleri var onları inceleyin lütfen.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et