implant
Tüm Saç Renkleri

Evde Röfle Nasıl Yapılır (Profesyonel Formül)

Öncelikle şunu belirteyim belki de kuaförlerin yapmaktan hoşlanmadığı uygulamaların başında röfle gelir. ( Röfle Nedir? )  Hem zahmetli hem saça oldukça zarar veren bir uygulamadır (Eskiden öyle idi en azından) . Ama son zamanlarda yeni çıkan saç bakım ürünleri ve bunlarla yapılan uygulamalar ile birlikte kullanıldığında artık saçı o kadar yıpratmıyor bu ürünlerin başında Olaplex var.

Öncelikle şunu belirtelim konu başlığında Evde Röfle yapılma yöntemi  yazdık ama burada nasıl yapıldığını ve formülünü açıklıyoruz sadece bu uygulamayı evde yapmanız hele hele tek başına yapmanız neredeyse olanaksız.  Zaten mutlaka iki kişi gerekli.  Gelelim formül’e ve uygulama adımlarına.

Saçlarınızı tarakla ayırıf istenilen kısımları tarak ile ayırıp bunları tek tek folyo ile kaplıyoruz. Zaten burasını her hanım biliyor. Önemli olan hangi aşamalar ve neler kullanılması gerektiği.

Saçlarınız koyu ise bir kere açıcı kullanıp bu aşamada önce saçı açıyoruz. 1. işlem bunu anlatıyor bunu yaparken saçın yıpranmasını önlemek için olaplex’ile birlikte kullanıyoruz.

9nb shades EQ dediği en kaliteli röfle ilacı diyebilirim. Bunun numaraları var 6nb 9 nb vs. Bu ilacı linkini verdim 50 tl bir fiyat ile amozon’dan sipariş edebilirsiniz. Yada Türkiye’deki farklı röfle ilaçları da hemen hemen benzer sonuçlar verir bunun kadar kaliteli olmasa da.

1. Röfle İşlemi
30 vol OLAPLEX ile birlikte
7 vol OLAPLEX ile birlikte
2. Duruluyoruz
3. Ana gölge işlemi ( 1cm dışarıdan)

1 fotoğraftaki işleme dikkat   9nb shades EQ
her alana 6NB / 6n tonları beş dakika EQ
4. Duruluyoruz
5. Tüm alanlara parlaklık vermesi için tekrar
9v+9nb<shades EQ
6. Purple shampoo yada bizim bildiğimiz anlamda silver şampuan ile en asın gold dore tonlarını azaltıp daha mat bir renk almasını sağlıyoruz.

Hanımlar şimfi formul’e bakıp hiç bir şey anlamayan bayanlar olabilir. Vol’ler oksidan derecelerini, 6n ve 9n ise parlaklı ve gölge için

Bu konularda da röfle renkleri var gerçekten çok başarılı çok güzel örnekler var incelemenizi tavsiye ederim.

Küllü Röfle Renkleri ve Modelleri

Sarı Röfle Renkleri ve Modelleri

2015 Röfle Modelleri

Evde Röfle Saç Boyama Videolu Anlatım

Röfle renkleri

Röfle ve balyaj tekniklerievde-rofle-00121

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et