Tüm Saç Renkleri

Erken yaşta saçlar neden beyazlar ?

beyaz-sac-renkSaç beyazlaması, saç yapıcı hücrelerde saça rengini veren pigmentin oluşmamasına bağlıdır. Bu durum esas olarak genetik temellere dayanır. Saç dökülmesi ve beyazlaması genellikle kalıtımsaldır.benim bir sorum vardı.. Her ne kadar Türk filmi de olsa bazı filmlerde çok üzücü bir olay karşısında bir insanın saçının bir kısmının veya tamamının aniden beyazladığını görmüştüm. Bunun olması  mümkün mü? Biyolojik açıklaması nedir?

Stresin saç beyazlamasında etkili olduğu düşünülse de saç beyazlaması esas olarak genetik kontrol altındadır. Özellikle bir gecede sağ beyazlaması genellikle filmlerde görülüyor ve bilimsel açıklaması yapılabilmiş değildir.

 

6 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et