Tüm Saç Renkleri

En Faydalı Doğal Sabunlar Nelerdir? Doğal Sabun Çeşitleri

Türkiye’de üretilen ve %100 Doğal ve organik olan En iyi bitkisel Sabunları bu konuda bulabilirsiniz. Doğal Sabun üretimi hammadde olduktan sonra oldukça basittir evde kendiniz bile kendinize yeter miktarda üretebilirsiniz. Şimdi gelelim Anadolu’da üretilen ve %100 saf – doğal ürünlerden üretilen sabunları tanımaya.

Yıllar ilerledikçe kirli dünya bizi daha da kötü bir noktaya taşımakta. Doğallıktan uzaklaştıkça hem sağlık hem de yaşam standartları bakımından sorunlar yaşamaya başladık. Haliyle, organik ve doğal ürünlere karşı ilgimiz bir anda belirledi. Bu yazımızda sizlere, aslında binlerce yıldır kullanılan fakat seri üretimlerden dolayı arkaplanda kalan; oldukça faydalı doğal sabunları aktarmaya çalışacağız.

en faydalı doğal sabunlar nelerdir? doğal sabun çeşitleri 1
Natura Doğal Sabunlar

Bıttım Sabunu

Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yetişen önemli bir meyve türü olan bıttım, cilde katkıları ile bilinir. Yabani fıstık yağı, menengiç gibi isimlerle de karşılaşabileceğiniz bu ürün birçok cilt hastalığının tedavisinde de kullanılır. Genelde doğal yöntemleri araştıranların karşısına gelen isim, sabun sektöründe de özellikle doğal sabunlar ile çok anılır.

Öncelikli görevi kepek ve saç dökülmesinin önüne geçmesidir. Eğer çok fazla kepek sorunu yaşıyorsanız banyoda, şampuan yerine bıttım kullanarak yüksek oranda çözüm bulabilirsiniz. Aynı şekilde besleyici özelliği ile saç dökülmesinin de önüne geçmekte. İnternet üzerinden toptan doğal sabun olarak ya da perakende olarak satın alabilirsiniz.

doğal sabun keçi sütü sabunu
Keçi Sütü Sabunu Doğal Sabun NaturaSabun

Eşek Sütü Sabunu

Binlerce yıl önce birçok ciddi hastalıkta kullanılan eşek sütü, yıllar ilerledikçe halk üzerindeki önemini yitirmiştir. Özellikle uzak doğuda halen çok fazla kullanılmasına karşın ülkemizde yöresel bölgeler dışında pek fazla bilinmez. Fakat doğal sabun faydaları araştırıldığında çok ciddi yararlarının olduğu gözlenmektedir.

Uzun yaşamın iksiri olarak dahi anılmış olan bu ürün tarafından oluşturulan temizlik ürünü ile A,B1,B2,C ve E vitaminleri ile yüzünüzü, derinizi besleyebilirsiniz. Nemlendirici özelliği olmasından dolayı kuru ciltlerde büyük bir etki yaratır. Fakat tek seferlik kullanımda yeterli kalmamaktadır. Düzenli olarak kullanıldığında birkaç ayda gözle görülür fark yarattığını söyleyebiliriz. Fakat alım yaparken kesinlikle natural olmasına dikkat edin. Bu konuda tavsiyemiz naturasabun.com adresidir. Toptan doğal sabun veya perakende olarak satın alabilirsiniz.

Keçi Sütü Sabunu

Anne sütünden sonra en değerli süt olarak bilinen ve hala içecek olarak enerji amaçlı tüketilen keçi sütü sabunu aslında bünyemize pek de uygun değildir. Genellikle bebeklik çağındaki bireylere çok az miktarlarda verilse de sürekli olarak sıvı olarak tüketmek metabolizmanızın bozulmasına sebep olabilir. Fakat iş temizliğe gelince tam tersi olarak işler.

Sivilceleri temizleme, ortadan kaldırma ve beraberinde yaralarının sönmesini sağlamada keçi sütü doğal sabununun etkisi çok fazladır. Kükürtlü vb. Çok popüler sivilce sabunlarının yerine kullanılmasını özellikle tavsiye ediyoruz çünkü deriyi yakmayan bir yapıya sahiptir. Cildi kurutmadığı için de günlük hayatınızda sorun yaşamazsınız.

Yukarıdaki üç ürün dışında ayrıca Zeytinyağı, Lavanta, Yenisefa, Tarçın, Halep, Yoğurt vb. Sabunları da önermekteyiz. Fakat yukarıda defalarca belirttiğimiz üzere %100 doğal olması burada en önemli husustur. Natura Sabun gibi tamamen organik üretim yapan tesislerden satın almaya özen gösterin.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et