Tüm Saç Renkleri

Dünya’nın En Değerli Taşları

Tarih boyunca medeniyetler değerli taşlara yani doğal taşlara önem vermişlerdir. Özellikle doğal taşların insan üzerinde ki psikolojik olarak etkisini hissettirmeye başladığını fark edince öne geçen ve farklı özelliklere sahip bu taşlar bulunuşu, işlenişi ve kesimi şekiller üzerinde de kendini göstermiştir.

Thales Pırlanta ailesi olarak çok uzun yıllar mücevher sektöründe yer alan birçok büyük markaya pırlanta tedarikçiliği yaparak hizmet verdik. Atölyemizde pırlanta alanında uzman ekip arkadaşları ile siz değerli müşterilerimize pırlantanın her çeşidini hazırlamaktayız.

Çünkü işimiz usta ellerle değerli taşları sanata çevirmek.

Şimdi sizler için dünyanın her yerinde geçerli olan en değerli taşları başlıklar altında sunuyoruz.

1-Tanzanit

dünya’nın en değerli taşları 1

İsmini aldığı bölgeden yani Tanzanya’dan almıştır. Mavi renkli bir taştır ama ışık ortamına göre mor renge dönüşebilme özelliğine sahiptir. Tanzanit taşları 1967’ ye kadar bir kaya yatağında olduğu söylenmektedir nitekim keşfi bölge insanları tarafından olmuştur.
Bu taşların en büyük özelliklerinden yumuşak olması diğer taşların işlevinde daha kolaylık sağlamaktadır. Çok zarif olmasından dolayı sık sık kullanımları taşa zarar verebilmektedir.

 

 

 

2-Siyah Opal

dünya’nın en değerli taşları 2Genellikle Avustralya’da görülmektedir ama dünya genelinde de bulunan taş türüdür. Taban renkleri siyah ve koyu yeşil olan bu taşların çeşidine çok fazla rastlanmaktadır. Işık yansımalarında bu taşlar daha fazla renklere dönüşebilir. Çok hassas ve narin bir yapısı olduğu için yoğun kullanıldığı alanlar broş ve küpe olarak karşımıza çıkarmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

3-Taaffeite

dünya’nın en değerli taşları 3 907 yılında Kaliforniya San Benito kıyısında bulunmuştur. Mor ya da mavi renklerde olduğu gibi ışık ortamlarında kireç mavisi görünümündedir. Mücevher koleksiyonlarında kullanılır. Bu taş bir karattan fazla bulunmasa da bazen takı kullanımında kendini göstermektedir.

 

 

 

4-Kırmızı Zümrüt

dünya’nın en değerli taşları 4

Nadir bulunan en değerli taşlardan olup ilk olarak 1904’te Utah’ta bulunmuştur. Dünya genelinde sadece üç bölgede kendini göstermektedir. Kırmızı zümrüt taşı altından bin kat daha değerli olduğunu söylemeden geçmeyelim.

 

 

 

 

5- Jadeit

dünya’nın en değerli taşları 5Genellikle Uzak Doğu ülkelerinde görülmektedir. Renk olarak genelde yeşildir ama aynı zamanda siyah, kahverengi, turuncu, pembe ve kırmızı olarak da çıkarılabilir olduğu söylenmektedir. Jadeit taşının yakın tarihte sona ereceği bilgiler arasında yer almaktadır.

 

 

 

7-Alexandrıte

dünya’nın en değerli taşları 6

Genel olarak Doğu Afrika’da çıkarılır. Normal ışıkta kırmızı güneş ışığında yeşile dönüşen nadir değerli taşlardan olup ve aynı zamanda zararlı ışıklardan koruyup filtre görevini görmektedir.
Renk değişiminden dolayı gündüz zümrüt gece yakut taşı olarak da söylenmektedir. En değerli taşlardan elmasın işlenmiş hali olan pırlanta günümüzde en değerli taşlar sıralamasındadır.

8-Musgravite

dünya’nın en değerli taşları 7İlk olarak 1967’ de Güney Avustralya’da bulunmuştur. Uzmanlar Taafaite taşı ile aynı özellikleri taşıdığını söylemektedirler. Günümüzde Sri Lanka, Madagaskar ve Tanzanya’da çıkarılmaktadır. Renk olarak kırmızı ve mor olduğu gözlemlenmektedir.

 

 

Özel günlerinizi en değerli taşlar ile taçlandırmanız dileğimizle.

3 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et