Tüm Saç Renkleri

Rehber: Düğünlerde Nasıl Giyilir – Asla Giymemeniz Gerekenler

Gelin Annesi ya da Damadın Annesi değilseniz ( Kardeşleri dahi olsanız ) düğünlerde giyeceğiniz abiye elbiseyi seçerken aşağıdaki hususlara dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. Artık düğünlerde parlak simli dar balık etek elbiseler demode oldu. Ayrıca pullu bir elbise giyecekseniz mini bir elbise tercih etmenizi öneriyorum. Bu tarz iddialı elbiselerde kumaş kalitesi de çok önemlidir.

Düğünlerde şık giyinmek istersiniz ancak bazı zamanlar da şık giyineyim derken rüküş olabilirsiniz.

rehber: düğünlerde nasıl giyilir - asla giymemeniz gerekenler 1

Bu konuda 2019 Abiye elbise modelleri‘ne bakmanızı öneriyorum.

rehber: düğünlerde nasıl giyilir - asla giymemeniz gerekenler 2

Asla Giymemeniz Gerekenler

Beyaz Abiye

rehber: düğünlerde nasıl giyilir - asla giymemeniz gerekenler 3

Beyaz Abiye : Bir düğüne davetlisiniz, yada düğün sahiplerinin yakınlarından birisiniz ve ne giyeceğinizi bilemiyorsunuz diyelim. Öncelikle damadın veya gelinin bile kardeşi olsanız beyaz giymemelisiniz. Beyaz geline özeldir. Beyaz renk giymeniz aile içinde sorunlara yol açabilir. Kendinizi gelini kıskanıyor, onunla yarışıyor havasına sokabilirsiniz bu da hiç hoş olmaz.

Fazla dekolteli Abiyeler

Çevrenizde pek çok akraba ve yakınınız olacağı için rahatsız edici gözlerden kaçınmak için fazla dekolteli elbiselerden sakınmanız gerekmektedir.

rehber: düğünlerde nasıl giyilir - asla giymemeniz gerekenler 4

Yeni alınmış Ayakkabılar

rehber: düğünlerde nasıl giyilir - asla giymemeniz gerekenler 5

İster platform Topuk, ister stiletto isterseniz de yarıp topuklu ayakkabı tercih edin yeni alınan ayakkabılar özellikle ayakta kalıp hareket edeceğiniz her an sizi rahatsız edecektir.

Süper Mini Abiyeler

rehber: düğünlerde nasıl giyilir - asla giymemeniz gerekenler 6

Yine düğünlerde sizi rahatsız edecek bir başka elbise. Süper miniler hem rahat oynamanızı ve hareket etmenizi engeller hem de çevrede rahatsız edici gözler tarafından sürekli taciz edilmenize neden olabilir.

rehber: düğünlerde nasıl giyilir - asla giymemeniz gerekenler 7

Giysi düğünün gerçekleşeceği mekana göre seçilmelidir. Eğer plaj düğününe davetli iseniz yazlık bir flörtöz elbise giymelisiniz.

Gece, şık bir mekanda gerçekleşecek düğünler için kesinlikle kokteyl elbisesi tarzı elbiseleri tercih etmelisiniz. Çok kararsız kalırsanız düğüne diğer davetli kişilerin ne giyeceği sorup fikir edinebilirsiniz. Ya da internetten düğün mekanlarını inceleyip nasıl elbiseler tercih edildiğine bakabilirsiniz.

rehber: düğünlerde nasıl giyilir - asla giymemeniz gerekenler 8

Ayakkabı Seçimi

Ayakkabınızı düğün günü giymeyin. Vaktiniz varsa eğer, düğünden 2, 3 hafta önce alıp ayakkabınızı birkaç kez kullanın. Bu şekilde hem genişlemesini sağlar hem de yürüme alıştırması yapabilmenizi sağlar. Düğünde ayakkabı seçimi önemlidir. Kesinlikle rahat olmalıdır.

Saçınız makyajınız da geceye damga vurmanız için son noktadır. Makyajınız ve saçınız kıyafetiniz önüne geçmemeli ve sönük de olmamalıdır. Aksesuarlarınız elbisenize uyumlu olmalıdır. Üst tarafınıza ilgi çekmek istediğinizde büyük taşlı kolyeler kullanılmalıdır. 

rehber: düğünlerde nasıl giyilir - asla giymemeniz gerekenler 9

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et