Tüm Saç Renkleri

Düğün öncesi cilt bakımı

Gelin olmak dünyanın tüm ülkelerinde her kadın için en önemli anları ifade eder. Bu nedenle düğünlerde kadın her bakımdan güzel ve sağlıklı görünmelidir. Günler öncesinden cilt bakımınıza önem verirseniz düğün gününde o yoğun ve yorucu günü daha güzel görünerek daha sakin ve güzel geçirebilirsiniz. Bu yazımızda günler öncesinden yapmaya başlayacağınız doğal cilt bakım kürleri ve maskeleri ile bunu sağlamanız mümkün.

Cildinizi kısa bir sürede pürüzsüz ve yumuşacık yapmak mümkün. Bir kaç Cilt Bakımı tarifini aşağıda bulabilirsiniz.

düğün öncesi cilt bakımı 1

Kil maskesi

Cildinizin yumuşak ve pürüzsüz görünümü için uygulanabilir.

Tarif: 1 yemek kaşığı zeytinyağını , 1 yemek kaşığı kil ve 1 tatlı kaşığı ılık su ile karıştırıp göz çevresi hariç , yüz ve boynunuza uygulayıp 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulamanız yeterli olacaktır.

düğün öncesi cilt bakımı 2

Maskenin diğer bir ipucu’da ; cildiniz yağlı ise 1 tatlı kaşığı limon , cildiniz kuru ise kil maskesine 1 yemek kaşığı bal eklemeniz gerekir.

düğün öncesi cilt bakımı 3

Bal Maskesi

Cildinizi gerçekten yumuşatıyor, düzenli uygulamanız önemli

1 adet muzu ezip püre haline getirdikten sonra 1 yemek kaşığı balla karıştırıp yine göz çevresi hariç yüzle boynunuza uyguladıktan   15 dakika sonra ılık su ile durulayın.

düğün öncesi cilt bakımı 4

Yeşil çay maskesi :

Yüzünüz için Detoks ( Sivilcelerinizi için kullanabilirsiniz )

3 yemek kaşığı bal ve 1 poşet yeşil çayın içini iyice karıştırıp göz çevresi hariç yüz ve boynunuza uyguladıktan 15 dakika  sonra ılık su ile durulayın.

Gelin Makyajında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Paranıza kıyıp mutlaka porselen makyaj yapın demiyorum ama o kadar saat kusursuz bir makyaj ( en azından çok daha az akan ) olması açısından projesyonel bir makyaj uzmanından porselen makyaj yaptırmanız yerinde olacaktır.

Ağır makyajdan özellikle düğün günü mutlaka kaçının, göz altlarınızın aydınlık olmasını yine alnınız, yüz kontrastınızın doğru yapılmış olması da önemlidir. Daha fazla makyaj tüyoları için Makyaj bilgilerine göz atabilirsiniz.

düğün öncesi cilt bakımı 5
Gelin Makyajı

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et