Tüm Saç Renkleri

Dopaminin İlişkilerdeki etkisi

dopamin-kolye-dopamin
Beynin merkezinde  üretilen dopamin zevk, motivasyon ve konsantrasyon ile ilgilidir. Bu kimyasallara yeteri kadar sahip olan kişiler kendilerini çekici hissederler.  Dopamin düşüklüğü ise bazı depresyon türlerine, dikkat etksikliğine ve DEHB hiperaktivite bozukluğuna neden olmaktadır.  Ayrıca dopamin eksikliğinde heyecan arayışı ve aşırı risk alma eğlimleri görülmektedir.

Çoğumuz duyguların manevi ve ruhsal hisler bütünü olduğunu düşünür aslında beynimizin ürettiği kimyasalların salınımı yada üretilmesi ile gerçekleşen duygulardır bunlar. Dopamin mutluluk, tutku, haz gibi yoğun duygulara direkt etkisi vardır.

Eksikliğini gidermek için dışarıdan alınan dopamin vücutta üretilmesini azaltır ve takviye kesildiği zaman eksikliğe neden olur bu nedenle bağımlılık oluşturur.

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et