Tüm Saç Renkleri

Dolgu Uygulamaları ve Sonuçları

Ciltte, zaman içinde değişiklikler meydana gelir. Güneş ışınları, hava kirliliği, zararlı alışkanlıklar ve yaşa bağlı olarak ciltte, kırışıklıklar, sarkmalar ve çizgiler meydana gelir. Bu değişimler, kişilerin psikolojisini olumsuz etkilemektedir. Bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için estetik alanında pek çok uygulama gerçekleştirilmektedir. Bu uygulamalar arasında dolgu uygulamalarının yanı sıra cilt gençleştirme uygulamaları sıklıkla tercih edilmektedir.

dolgu uygulamaları ve sonuçları 1

 Dolgu uygulamaları, hiçbir cerrahi müdahale içermez. Oldukça pratik ve basit işlemler ile cilde uygulanır. Cerrahi müdahalelere oranla çok daha kısa sürelerde sona erer. Cerrahi müdahalelerde olduğu gibi acı, ağrı ya da sızı yaşanmaz. Yaklaşık 15 ile 20 dakika gibi çok kısa sürelerde tamamlanır. Dolgu uygulamalarından sonra kişi, hemen günlük hayatına dönebilir ve sosyal yaşamına devam eder.

 Dolgu Uygulaması Nasıl Gerçekleşir?

 Küçük iğneler yardımı ile gerçekleştirilir. Bu iğneler ile hyalüronik asit cilt altına enjekte edilir. Dolgu uygulamalarında, hyalüronik asit kullanılır. Bu maddenin tercih edilmesinin sebebi; bu maddenin vücutta bulunuyor olmasıdır. Bu madde cilde enjekte edildiğinde her hangi bir alerjik reaksiyona sebebiyet vermez.

 Hyalüronik asit, jel kıvamında bir maddedir. Bu madde, cildin su tutma kapasitesini arttırır. Böylece, yoğunluk sağlar. Bunun yanı sıra; cilde esneklik verir. Ciltteki dokuların onarılmasında da oldukça etkilidir. Bu özellikleri sayesinde cildin yaşlanması önlenir.

 15-20 dakika gibi kısa bir sürede uygulama tamamlanır. Uygulamaya bağlı olarak söz konusu alanda hafif kızarıklıklar yaşanabilir. Ancak, bu etkiler bir iki gün sonra ortadan kalkar.

dolgu uygulamaları ve sonuçları 2

 Burun Dolgusu

 Son zamanlarda en sık tercih edilen dolgulardan biri de burun dolgusudur. En çok akla takılan sorulardan biri de burun dolgusu nasıl yapılır sorusudur. Bu uygulama, dolgu malzemelerinin, burun bölgesinde kullanılması ile gerçekleştirilir. Cerrahi müdahale içermez. Burun eğriliği, burun ucu düşüklüğü ya da burunda simetri sorunu gibi birçok problemin ortadan kaldırılması için uygulanmaktadır.

 Son derece kolay işlemler ile yapılmaktadır. Diğer dolgu işlemlerinde olduğu gibi burun dolgusu içinde hyaluronik asit ve türevleri kullanılır. İşlemler bittikten sonra kişi, günlük yaşantısına dönebilir. Zira uygulama sonrasında, her hangi bir acı ya da ağrı hissedilmez.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et