Tüm Saç Renkleri

Doğumdan Sonra Saç Dökülmesi

kadin-sac-dokulme-1Soru: Merhabalar bir sorum olacaktı lütfen yadirgamayın ama takıntı oldu artık dokuz aylık bir kızım var doğuma kadar hiç bir şey yoktu doğumdan sonra avuç avuç saçlarım dökülmeye başladı ve ne denediysem durmuyor kan ilacı içiyorum karanfil suyu denedim lavanta suyu denedim şimdi de eczacı tavsiyesi ile prozinc losyon kullanıyorum ama yok durmuyor tepe bölgem açıldı ve ben artık ciddi ciddi çaresiz hissediyorum üzülüyorum evet Allah başka dert vermesin ama bir çözümü fikri olan yazarsa sevinirim şimdiden teşekkür ederim…

 

Cevap:  Merhabalar , Burada dikkat edilmesi gereken husus doğumdan 2-6 aylık süreçlerden sonra saç dökülmesinin doğal olarak yaşandığı. Yani saçlar dökülüyor ve yenileniyor. Bu şekilde yeni saçlar ortaya çıkıyor. Doğumdan 1 yıl sonra saçlarınız eski haline dönecektir.

Çok Ender bir şekilde bazı anneler doğum sonrasında saçlarını kaybeder. Eğer bu şekilde bir endişeniz var ise 2-3 ay daha bekleyip eğer sorun devam ediyor ise Trikolojist’e görünmenizi öneririm.

5 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et