Tüm Saç Renkleri

Doğal Ürünlerle Beslenmenin 5 Etkili Yolu

Bu yazıda mümkün olduğunca katkısız gıdayı nasıl elde edebileceğinize dair bilgiler verilecektir. Şehirde yaşayanlar için balkon bahçeciliği, Ekolojik ( Organik ) katkısız gıdayı nasıl bulabileceğinizi, daha sağlıklı gıda alışverişini nasıl yapabileceğinizi hatta kendiniz nasıl üretebileceğinizi 5 maddede açıklamaya çalışacağız.

Günümüzde doğal olmayan beslenme alışkanlığı maalesef en büyük kentsel sorunlardan birisi. Şehir’de hatta kırsalda yaşayanlar dahi hazır gıdalara, market alışverişine o kadar bağımlılar ki bizim için en önemli şeyi “sağlığımızı bile hiçe saymak artık çok önemsenmiyor.

doğal ürünlerle beslenmenin 5 etkili yolu 1

Ben de şehirde yaşayan bir anne olarak bebeğimi en sağlıklı şekilde nasıl beslerim bunların yollarını araştırdığımda karşıma çıkan gıda terörü karşısında şaşkınlık yaşayanlardanım. Elimden geldiğince ailemin beslenme alışkanlığını değiştirmeye çalıştım. Sıralayacağım beş adımda size de tamamen olmasa da daha sağlıklı bir beslenme alışkanlığı yaratabilirsiniz.

Balkon Bahçeciliğine Katılın

Balkon bahçeciliği son yıllarda kurslarını da bulabileceğiniz Şehir’de temiz ve katkısız gıda için en etkili hareketlerden birisi.
Şubat ayından başlayarak bahçenizde uzun ve geniş saksılar ile düzenleme yapabilir 5 m2’lik alanı bile bir gıda ormanına dönüştürebilirsiniz. Tohumları organik tohum dağıtan Facebook gruplarından çok rahatlıkla elde edebilirsiniz. Üretemediğiniz pek çok bitki ve sebzeyi ise butik yöresel ürün satan yerlerden satın almanızı önerebilirim. Örneğin doğal üzüm bağlarından toplanan Tokat Yaprağı çok meşhurdur.
Ekebileceğiniz bitkiler: Nane, Maydonoz, Tere, Dereotu, Semiz otu
Sebzeler; Chery domates, Biber
Meyveler; Çilek

doğal ürünlerle beslenmenin 5 etkili yolu 2

Satın alacağınız Ürünleri Kendi Yöresinden almaya çalışın.

Günümüzde e-ticaretin gelişmesi ile birlikte artık üretici köylerin kendi e-ticaret sitelerinden bile istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Örneğin günümüzde katkısız sucuğu marketlerde bulmak oldukça zor, Tokat bez sucuk yöresel ürünler satan bir marketten satın alabilirsiniz. Tokat yöresel Ürünlersatan bu market bu alanda örnek olarak verilebilir.

Kendi Süt Ürünlerinizi Üretin

Hazır yoğurt tercih etmektense mahallenize gelen ve açık süt satan geleneksel sütçülerden süt alıp bu süt ile özellikle yoğurt yapmanız sağlağınız açısından da daha yararlıdır. Bulabilirseniz probiyotik maya ile sütü mayalamanız özellikle bağırsak sağlığınız için çok etkili olacaktır. İlerleyen zamanlarda Tereyağ hattta kendi peynirinizi bile kendiniz evde yapabilirsiniz.

doğal ürünlerle beslenmenin 5 etkili yolu 3

Çevrenizdeki köyleri Ziyaret edin.

Özellikle organik yumurta için kendi memleketinizin yada yörenizde bulunan köyleri ziyaret ederek ayda bir organik yumurta toplayabilirsiniz. Hem çok daha lezzetli hem de çok daha sağlıklı olan bu yumurtalar besin temelimizi oluşturduğundan özellikle çocuklarımız için tercih edebiliriz.

doğal ürünlerle beslenmenin 5 etkili yolu 4

Şeker yerine Hurma Suyu ( Şurubu kullanın )

Tatlı İhtiyacımızı Hurma suyu ile elde edeceğiniz şerbetten karşılayabilirsiniz. Emin olun ki alıştığınız şekerden çok daha sağlıklı ve lezetler elde edebilirsiniz. Bununla ilgili internette sayısız tarifler bulabilir ve keklerden, kurabiyelere, sütlü tatlılardan, bol şeker içeren her tatlıya kadar tüm tatlılarınızı Hurma şurubundan elde edebilirsiniz.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et