Tüm Saç Renkleri

Dermovate Krem ve Saç Losyon Nedir? Muadili ve Kullananlar

Dermovate egzama,sedef gibi problemlere bağlı ortaya çıkan kaşıntı ve kızarıklığın tedavi edilmesinde kullanılan 4. grup çok güçlü topikal kortikosteroid ilaçtır. Reçetesiz olarak da temin edilebilen ilaç kortizon içerdiğinden dolayı doktor kontrolü olmadan kullanılmamalıdır.

Etken Madde

Dermovate krem / merhem etken madde olarak %0.05 klobetazol 17- propiyonat içermektedir. Klobetazol propiyonat vücuttaki kortizol hormonunun sentetik türevi olup bağışıklık sistemi hücrelerini baskılayarak kaşıntı, kızarıklık gibi iltihabi yanıt oluşumunu engeller.

Dermovate Saç Losyon

dermovate saç losyonu
Dermovate Saç Losyonu

Dermovate saç losyonu krem ile aynı etken maddeye sahip ancak deride kullanım alanı olarak uygulamasının daha kolay olması nedeni ile tercihen ya da doktor önerisi ile kullanabileceğiniz bir başka etken ilaçtır.

Saç losyonu genel itibari ile saç derisindeki kepeklenme, kabuklanma, egzama ve sedef sorunları için etkin bir şekilde kullanılır.

Kullanım Alanları

Dermovate krem temel olarak egzama ve sedef gibi kaşıntı ve kızarıklıkla seyreden cilt hastalıklarının tedavisinde ve buna bağlı rahatsızlıkların giderilmesinde kullanılmaktadır. 

Bununla birlikte yüzde görülen plaklarla kendini belli eden hastalıklarda ve zor tedavi edilen dermatozlar (deri hastalıkları) gibi cilt problemlerinde iltihaba bağlı etkilerin giderilmesinde reçete edilmektedir.

 dermovate krem
Dermovate Krem

Kullanım Şekli: Doktorunuz tarafından başka şekilde reçete edilmediği sürece ilacı günde 1 veya 2 kez önceden temizlediğiniz sorunlu bölge üzerine ince bir tabaka halinde uygulayınız.

Dermovate kremi doktorunuzun belirttiği şekilde ve belirttiği sürede kullanmaya özen gösteriniz. Dermovate krem kortizon içerikli bir ilaç olduğundan uzun süre bilinçsiz kullanımı ve geniş vücut yüzeylerine uygulanması ciddi yan etkiler görülmesine sebep olabilir.

4 haftalık kullanım sonucunda hekiminiz cildinizin durumuna göre tedaviyi değerlendirecektir.

Muadil İlaçlar

Clobesol, Clovate, Klobate, Neobase, Psoderm, Psovate

Yan Etkiler

Dermovate ilacının kullanımına bağlı uygulama bölgesinde kızarıklık, döküntü, kaşıntı, yanma ve temasa bağlı alerjik reaksiyon gibi yan etkiler yaygın olarak görülebilir. Bunun yanı sıra deride incelme, çizgilenme, kuruluk, akne, kırışıklık, deri yüzeyindeki toplar damarların belirginleşmesi ve deride renk değişimi, vücutta kıllanma artışı, deri enfeksiyonu, saç dökülmesi gibi seyrek görülen yan etkiler ortaya çıkabilir. Bu gibi istenmeyen etkileri fark etmeniz durumunda ilacı kullanmayı bırakıp doktorunuza başvurunuz.  

Fiyat

Dermovate %0.05 50 gr kremin 2020 güncel satış fiyatı 17.26 TL’dir.

Kullananlar ve Kullanıcı Yorumları

Özellikle göz üzerindeki egzamalara iyi gelir ama asla çok kullananmamanız gerekir.

İki gün üst üste kullanırsanız cilt derinizi inceltecektir.

Sedef tedavisi için kullanılan ilaçlardan bir tanesi. Sedef hastalığı için en kolay uygulanabilir olan krem de denilebilir.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et