Tüm Saç Renkleri

Depresyon dan kurtulamıyorum

major_depresyonSoru: Merhaba değerli uzman ben yaklaşık 6 aydır ağır bir  majör depresyon geçiyorum.İlk başlarda  zaman zaman iyileşme göstersemde  son yıllarda kronikleşme başladı ve ben belli bir süre ilaç tedavisi kullansamda ilaçlarımı bıraktıktan sonra yine depresyon sürecine girdim. Depresyondan kurtulmak için ne yapmam lazım.
Cevap: Değerli danışan öncelikle majör depresyon mutlaka ilaç tedavisi ile geçilmesi gereken bir hastalıktır ancak sadece ilaç tedavisi buzdağının üstünde kalan sorunları giderir derinlerde yatan kronik depresyona neden olan sorunların mutlaka gün yüzüne çıkartılması ve senin tarafından irdelenmesi ve çözülmesi gerekmektedir. Bu sorunlar travma olabileceği gibi kendinle alakalı komplekslerin, başarısızlıkların, kendinde bulduğun sorunlar öz benlik sorunları olabilir.Kendini seviyor musun sorusunu hiç kendine sordun mu ve nasıl cevap veriyorsun bu soruya? Hayatı nasıl anlamlandırıyorsun mesela?  gibi pek çok uzun sorular ve bunların yarattığı sorunlar olabilir öncelikle bunları bulmak ve bunun üzerine çalışmak gerekir bu nedenle mutlaka uzman bir piskolog tarafından seanslar ile bu konu hakkında destek almanı öneriyorum.

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et