Tüm Saç Renkleri

Defrize Yöntemi Nasıl Uygulanır

defrizeAdım Adım Defrize yönteminin nasıl ve neden uygulanayacağı, nasıl uygulanacağı ve ne gibi durumlarda yapılmaması gerektiği anlatılmıştır.

1-saçın incelenmesi yıpranmış toz açıcı yapılmış saçlara , yeni kına uygulaması yapılmış saçlara daha önce defrize yada permanat yapılarak hatalı uygulama sonucunda çok yıpranmış saçlara bu uygulama yapılmaz.

2-ilacın seçilmesi : doğal saçlar için
işlem görmüş saçlar için
ilaç saç durumuna göre belirlenir. not saç çok çabuk şekil alıyo ise mesala çok çabuk fönle kıvrım alan saç,işlem görmemiş dahi olsa işlem görmüş saçlar için olan losyonu seçiniz.

3-eğer saçın kesilmesi gerekiyo ise kesiniz not çok kısalacak saçlar için kesim yapınız.unutulmamalı ki saça perma yapılınca saçın boyu kısa durur. o sebeple çok kısaltmayınız.işlem sonrası zaten saç yukarı toplanacaktır.

4-saçı yıkayınız fakat diplere  masaj yapmayınız. saçta kesinlikle jöle sprey biryantin varsa yıkamadan uygulama yapmayınız.

5-uygula için saçı ayırınız 9 parçalı ayrımlar yada tekniğe göre farklı ayrımlarda sarımlar mevcuttur.pratik çalışmak için ayrım yapılır

6-ilaçsız sarım yapılacaksa tüm saç bigudi ile hafif nemli olarak sarılır.

7-ilaçlı sarım yapılacaksa hızlı çalışmak şart tüm saç bigudi ile losyon süngerle saça sürülerek (not zamandan tasarruf için 5-6 bigudi sarımlık kısımlara losyon sürüp sonra o kısımları sarınız) saç sarılır.

8-sarım esnasında oda ısısı 23-26 derece arası olmalıdır.idealdir

9-sarım gergin olarak özel kağıdı ile yapılır saç başa göre 90 derecelik açı ile tutulur

10-sarım için alınan saç bigudinin enini ve boyunu geçmemeli hatta bira az olmalıdır çünkü sarımda şişme yapar net sonuç alınmaz.

11-bigudinin saça dibe kadar dalga vermesi istenmiyorsa, saç sarım esnasında kıvrılırken dibe kadar kıvrılmaz bigudiye yani yarım bırakılabilir.isteğe bağlıdır.

12-tüm saç gergin olarak sarılıp bitirilince ilaçsız sarım yapılmışsa saç ilaçlanır sünger yardımıyla bigudilere yedirilerek

13-ilaçlı sarım yapılmışsa saç yeniden hafifçe ilaçlanır.

14 :      15-20 dakika bekleme süresinde saç dalgası bir bigudi ilk sarılan bir bigudi son saruılan yerden açılarak kontrol edilir dalgayı eşit olarak almışsa saç  bol su ile durulanır .

15-havlu yada kağıt peçede ile nemi iyice alınır

16-nötralizatör saça bigudiler açılmadan uygulanır

17 –  8-10 dakika bekletilir.

18-yıkama setinde bigudiler açılır tekrar hafif fiksaj yapılır (nötralizatör) friksiyonla beraber

19-  2 dakika bu şekilde bekletilir

20- bol su ile saçtan ikinci ilaç (nötralizatör-fiksaj maddesi) akıtılır

21 -jöle ve vigo ile şekillendirme yapılır

22-kesinlikle saça 1-2 hafta düz fön çekilmez

bu şekilde faydalı oldum mu acaba

anlatılacak şeyler çok fazla ama bende zaman o kadar çok değil

paylaşımlarınızı yorumlarınızı bekliyorum
bülent

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et