Tüm Saç Renkleri

Cips Yemeden Önce Bir Kez Daha Düşünün

Cips yemenin sağlığa zararlı olduğunu herkes bilir. Peki bunun derecesi hakkında bilginiz varmı? Sizi cips yemekten uzaklaştıracağım sanırım yazdıklarımla:)

Her akşam film izlerken düzenli olarak cips yiyorsanız vay halinize! Günlük düzenli tüketilen cips yiyerek, 1 senede 5 kilo yağ içmiş gibi olduğunuzu biliyor muydunuz? Ne kadar iğrenç dimi?

Film izlerken yada arkadaşlarınızla vakit geçirirken yediğiniz o masum cipsler, kalp hastalıklarından tutun obezite, kanser gibi birçok hastalığa da davet çıkarıyor. Cipslerin içerdiği kızarmış yağ ve tuz bunlara sebep oluyor.

Ayrıca sık sık cips tüketenlerde gün geçtikçe artan açlık görülüyor. Bunun sebebi ise cipsdeki karbonhidrat miktarının kanda bulunan insülini tetiklemesi olarak görülüyor.

Daha da kötüsünü söyleyim size, cipslerde bulunan akrilamid maddesi, DNA larımızı bozuyor. Bu da giderek beynimizin fonksiyonlarını yitirmesine neden oluyor.

Basit bir atıştırmalığın zararlarını görüyormusunuz? Daha sağlıklı atıştırmalıklar tercih etmeyi hakediyosunuz!

8 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et