Tüm Saç Renkleri

Cildimizdeki Bakterilerle Savaşan Doğal Yağlar

cildimizdeki bakterilerle savaşan doğal yağlar 1Son yıllarda aromaterapide kullanılan doğal yağlar artık evlere de girdi ve pek çok kişi bu yağların mucizevi etkilerinden yararlanmaya başladı. Masajda etkili sonuçlar veren yağlar aynı zamanda pek çok hastalığa da iyi gelmekte ve bakterilerin yok edilmesinde de etken bir rol oynamaktadır.

Kekik Yağının Şifası

Vücut için doğal bir antibiyotik olan kekik yağı alındığında stafit enfeksiyon oluşumun önüne geçer ve kontrol edilmesinde yardımcı olur. Aynı zamanda bu enfeksiyonun gelişimini de durdurur. Özellikle kekik yağındaki antibiyotik içerik derilerde meydana gelen küçük enfeksiyonların iyileşmesinde etkilidir.

Çay Ağacı Yağı

Anti bakteriyel özelliği olan çay ağacı yağı ile pek çok cilt hastalığını tedavi etmek mümkün. Özellikle en sık görülen deri hastalıklarından olan egzamaya iyi geldiği biliniyor. Sedef ve siğil sorunlarına da iyi gelen yağı cildinize sürerek şifa bulabilirsiniz.

Karanfil Yağı

Uçucu özellilerle sahip olan ve içeriğindeki antibakteriyel özelliklerle pek çok rahatsızlığa iyi gelen yağlardan biri de karanfil yağıdır. Özellikle akne oluşumunu engelleyerek cildi pürüzsüzleştirir ve bazı mantar hastalıklarına da iyi gelir. Mide, bağırsak ve mesane gibi bölgelerde hızla yayılma eğilimi olan Candida mantarıyla mücadelede önemli bir yardımcıdır.

Tarçın Yağı

Özellikle kış mevsiminde soğuk algınlığı veya grip gibi durumlar için kullanılmasında fayda olan Tarçın yağını içeceklere damlatarak kullanmak mümkün. Güçlü bir bağışıklık sistemi için sıklıkla tüketebilirsiniz.

Limon Yağı

Aşırı terlemeyi engelleyen, hem dış bakterilerde, hem de iç bakterilerle savaşan limon yağını küvet suyuna ekleyerek kullanabilirsiniz ve aşırı terlemenizi engelleyebilirsiniz.

Bergamot Yağı

Narenciye ailesinden olan Bergamot kokusuyla herkesi mest ederken bir yandan da antibakteriyel özelliği ile baş ağrısına iyi gelir ve yara izlerini geçirmekte yardımcıdır. Ağız ülserini iyileştirmekte de kullanılan bergamot yağı, idrar yolu enfeksiyonlarında ve kas gevşetmekte de kullanılmaktadır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et