Tüm Saç Renkleri

Çekik gözler için makyaj teknikleri

Gözün şekline göre yapılan makyajın ne kadar önemli olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Bununla ilgili öncesinde ‘Göz şekline göre nasıl makyaj yapılır?‘ isimli bir yazı paylaşmıştım sizlerle. Peki ya çekik gözlü hanımlar için nasıl bir makyaj uygulamalı? Gelin hep beraber öğrenelim.

Çekik gözlü hanımların özellikle göz makyajına dikkat etmesi gerekir çünkü yanlış bir uygulama ile zaten kısık olan gözlerinizi daha da küçük gösterebilir ve yüzünüzün daha basık görünmesine sebep olabilirsiniz. Maalesef eyeliner ve göz kalemi bu göz tipi için kaçınılması gereken makyaj malzemeleridir ancak yine de hafif bir göz kalemi dokunuşu istiyorsanız, gözünüzün yarısından itibaren yukarı doğru çekebilirsiniz. Kalın kalemden mutlaka kaçının ve ince uçlu kalem kullanın.

Çok renkli ve detaylı göz makyajı da gözlerinizi olduğundan küçük gösterir. O yüzden sade renklerde ve hafif bir makyaj uygulayarak gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkarabilirsiniz.

Makyajı uygulamadan önce gözlerde aydınlatıcı ve kapatıcı uygulamayı unutmuyoruz.

Çekik gözlü olup en doğru makyaj uygulayanlardan Ebru Gündeş’in makyajlarına göz atmanızı öneririm.

 

images

8 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

İlgi alanlarında müzik, sinema, tarih ve seyahat bulunan Gülşah tabii ki aynı zamanda Kadına dair konular ile de ilgilenmektedir. Özellikle Saç modelleri, Boyalar, sokak stilleri - kombinler ile ilgili konuları Bakımlı kadında paylaşmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et