Tüm Saç Renkleri

Çam Terebentin Nasıl Kullanılır – Kullanıcı Yorumları

Çam terebentin ( aslında yağ değildir) İşe yarıyor mu? gerçekten saç uzatıyor mu ya da yeni saç çıkmasını sağlıyor mu gelin hep birlikte bakalım.

Çam Terebentin aslında bir yağ ama bildiğimiz yağlar gibi değil. Kadın kullanıcılar tarafından sürekli olumlu kullanıcı yorumları alan özellikle saç dökülmesi sorunu yaşayanların son zamanlardaki en etkili ürünü. kullanıcı deneyimlerine geçmeden önce içeriğinde neler var ona bakalım.

Çam Terebentin nedir :  Terebinthus adı verilen bir çeşit fıstık çamı ağacından toplanan koyu sıvı- yapışkan ve kokulu bir reçinedir.

Daha önceki yıllarda pek çok kez gündeme gelen çam yağı ile karıştırılmamalıdır.

Çam yağı ile çam terebentin farklı şeylerdir. Çam terebentin reçineden yapılırken çam yağı, çam yapraklarından elde edilir. Saç uzaman ve yeni saç çıkma etkisini çam terebentin sağlar.

çam terebentin nasıl kullanılır - kullanıcı yorumları 1

Çam Terebentin Nasıl Kullanılır

Çam Terebenti’ni tek başına kesinlikle kullanmayınız. saç derisini aşırı kuruttuğu için sonrasında saç deriniz aşırı yağ üretmeye başlıyor. bunu önlemek için badem yağı en etkili olan ürün.

  1.formül

1 kutu şampuanın içine 1 kapak Çam Terebentin yağı. 2 kapak badem yağı.

2.formül

Isırgan yağıSarımsak yağı ve Çam Terebentin

Bu formül aşırı saç dökülmesi yaşayan bayan ve erkekler için de işe yarayacaktır. Kullanıcılar %95 etkili olduklarını söylemekteler. Zaten Isırgan Yağı saç dökülmesini önlemek sarımsak yağı ise yeni saç çıkmasını sağlamak için kullanılıyor.

çam terebentin nasıl kullanılır - kullanıcı yorumları 2

3. kullanım şekli

Şampuanla karıştırmadan direk kullanabilirsiniz.

çam terebentini genellikle şampuan konur öyle kullanılır ama bana çok mantıklı gelmiyor. şampuan kimyasal bir şey içine doğal bir şey ekleyip öylece beklemesi (şampuan bitene kadar) yanlış geliyor. çam terebentini direk saça uygulanırsa daha etkili olacağını düşündüm araştırdım ve iki senedir direk saçlarıma uyguluyorum. uçlarına sürülebilecek bir şey değil; kırıklara etkisi yok, nem verme etkisi yok. saç diplerime masaj yaparak uyguluyorum maksimum 30dk bekletiyorum. çok hafif yanma hissi oluyor ama korkulacak bir şey değil. sonra yıkıyorum. saçlarımı kuruttuktan sonra kokusu falan kalmıyor. ayda bir uyguluyorum. yeni saçlarım çıkıyor. bir kaç kere deneyin farklı hemen hissedeceksiniz. benim alnımda açıklıklar vardı bu yöntemle oralarda da saç çıktı. uygularken kokusu çok fena gelir tüm ev kokabilir haberiniz olsun ama değer :

https://www.suslusozluk.com/çam-terebentin?i=75294

Badem yağı neden birlikte kullanılıyor

Çam terebentin yağı çok sert olduğu için badem yağı bu sertliği kırmakta. O nedenle tek başına kullanmamanızı öneririm, sadece şampuan kullananlar mutlaka saç kremini bolca saçlarında kullanmalıç.

Olumsuz Yorumlar

Arkadaşlar bu tarz bitkisel ürünlerin nasıl kullanılacağını bilmeden direk uygularsanız sonrasında büyük sorunlar ve olumsuzluklarla karşılaşabilirsiniz. O nedenle bu tarz ürünleri satın almadan önce mutlaka nasıl kullanıldığını, faydasının gerçekten olup olmadığını araştırınız.

Kullanıcı Yorumlar

Bütün yaz boyunca, şampuanlarımın içine birer kapak koyarak kullandım. sadece şampuan kullanılıyorsa saçları çok sertleştirdiği için o saçları açamazsınız, bol bol saç kremi desteği mutlaka gerekiyor. 2 günde yağlanan, kafama yapışan ve sönen saçlarımı ilk gün etkisini bozmadan 3. ve hatta 4. güne kadar taşıdı. bana mı öyle geldi bilmiyorum ama saç boyasının etkisini biraz kırıyor. kokusu beni rahatsız etmiyor, seviyorum çam kokusunu. saç uzatma konusunda ki başarısına +1. yazın başında kendi kestiğim saçlarım gözle görülür şekilde uzadı. kullanmaya devam edeceğim.

https://www.suslusozluk.com/çam-terebentin?i=638351

Aşırı saç dökülmesi yaşayan bir kullanıcı

saç dökülmesi için ideal yağlardandır. dökülmeyi önlediğinden değil tabi. çam terebentin saçı güçlendiriyor ama kurutuyor tek kullanılmamalı bence. ben aşağıdaki gibi uyguluyordum.
çam terebentin,ısırgan ve sarımsak yağını karıştırıp saçıma uygulayıp 3-4 saat bekliyordum ben.
saçlarım felaket dökülüyor ve derim gözüküyor altından dönem dönem. sarımsak yeni saç çıkışını arttırıyor, ısırgan zaten dökülme için kullanılıyor ayrıca saçın parlaklığına da iyi geliyor.
yani kısaca ben bu üçünü karıştırıp kullanıyorum ve etkisi %95. 3-4 aya saçlarınız eskisinden güçlü oluyor.

saç dökülmesi yaşayan bir başka kullanıcı

son 1.5 – 2 yıldır saçlarım çok döküldü ve dikkatli baktığımda üst kısımda saçlarımın ayrıldığı çizgide azalma farkediyordum (dışarıdan bakıldığında belli olmuyordu fakat eski haliyle kıyasladığımda azalmayı farkediyordum).
ilk olarak yaklaşık 300 ml’lik şampuanıma 10-15 damla kadar koydum.
bu sene üniversite için başka bir şehire geldim ve bu şehrin suları gerçekten çok kötü, çok ciddi kepek sorunu oluşmuştu bende, hiç bir şampuanın doğru dürüst etkisini görememiştim ama çam terebentini kullanmaya başlayınca daha ilk yıkamada kepek sorunu azaldı ve şuan tamamen bitti neredeyse ama benim asıl kullanma amacım olan dökülmeye de iyi geldi, en önemlisi şuan bir sürü küçük küçük yeni çıkmış saçım var, dün saçlarımı kuruturken fark ettim, tepemde bir sürü küçük saç var gerçekten, bunu farkedince tabii çok mutlu oldum. kullanmaya devam edeceğim, bir de hindistan cevizi yağı almayı düşünüyorum en kısa zamanda, oda saçlar için çok faydalı, çam terebentin bende bir kuruluk yapmadı ama eğer sizde yaparsa hindistan cevizi yağını haftada bir maske olarak uygulayabilirsiniz, saçları besleyen mucizevi bir yağ kendisi. bazı yerlerde saç çıkardığını da okudum.
çam terebentini öneriyorum hepinize ama kullanacaksanız lütfen çok kullanmamaya dikkat edin, fazlası zararınıza olabilir. bir de her kullanım öncesi şampuanı çalkalayın ve şampuanın kapağını açık bırakmayın kesinlikle.

https://www.suslusozluk.com/çam-terebentin?i=83168

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et