Tüm Saç Renkleri

Büyük Beden Tesettür Giyim

Giyim sektörünün hızla gelişmesi ile birlikte özellikle büyük beden tesettür giyimdeki ürün artışı, üretimi çok belirgin bir şekilde artış gösterdi. Böylece artık büyük beden ölçülerine sahip olan kişiler eskiden olduğu gibi tek tip kıyafetler kullanmak yerine daha çeşitli, her modelde, her tarzda büyük beden giysilere sahip olabiliyorlar. Büyük beden giysiler arasında her çeşit giyim ürünü bulunur iken aynı zamanda tesettür giyim ürünleri de bulunmaktadır. 

Bu yazımızda sizler için büyük beden tesettür giyimle ilgili olan pek çok önemli, farklı konuyu ele aldık. Büyük beden nedir, ölçüleri nelerdir, büyük beden tesettür giyim nedir, nasıl kullanılmalıdır, kimler büyük beden tesettür giysileri giyebilir, büyük beden tesettür giysilerin modelleri nelerdir, fiyatları nelerdir, satın alırken nelere dikkat edilmelidir ve bunlara benzer birçok sorunun en detaylı cevaplarını bu yazıda başlıklar halinde bulacaksınız. İyi okumalar dileriz. 

büyük beden tesettür giyim 1
büyük beden tesettür giyim

Büyük Beden Nedir?

Ne olduğunu açıklamadan önce büyük beden nedir sorusunu yanıtlamakta fayda var. Büyük beden en genel anlamı ile ‘standart bedenin üzerinde olan’ ölçülere denir. Yani, bir insan standart beden ölçülerinin daha üzerinde beden ölçülerine sahip ise büyük bedene sahiptir ve kullanması gereken giyim ürünleri de büyük beden giyim ürünleri olmalıdır. Standart beden ölçüleri 36, 38, 40, 42 ve 44 olarak belirlenmiştir ve bu ölçülere sahip olan kişi büyük beden giysileri kullanmamalıdır. Büyük beden ölçüleri ise 44, 46, 48, 50, 52, 54, 56, 58, 60 ve 62 beden olarak belirlenmiştir. Eğer kişi bu ölçülere sahip ise büyük beden giyim ürünlerini tercih etmelidir. 

Büyük bedenin ne olduğu ve genel ölçülerinin neler olduğunu öğrendikten sonra şimdi büyük beden tesettür giyim nedir konusuna geçebiliriz.

büyük beden tesettür giyim 2
büyük beden tesettür giyim 3

Büyük Beden Tesettür Giyim Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere, tesettür kullanan bayanlar tercih etmektedir. Standart beden ölçülerinin dışında, üzerinde beden ölçülerine sahip olan kişiler tesettür giyim konusunda büyük beden ürünleri kullanırlar. Dolayısıyla eğer sizin beden ölçüleriniz de büyük beden ölçülerine sahip ise büyük beden tesettür giysileri kullanmanız gerekir.

Eskiden büyük beden ürünlerin hepsinde olduğu gibi büyük beden tesettür giysileri de çok az bulunuyordu, hatta bazı kişiler bu ürünlere hiç erişemiyordu. Çünkü büyük beden ürünlerin üretimi sınırlı sayıda yapılıyor ve fiyatları da oldukça pahalı halde bulunuyordu. Ama artık büyük beden ölçülerine sahip olan her insan istediği ürünü kolayca bulabiliyor ve büyük beden olup tesettür giyime ihtiyacı olan insanlar da birbirinden güzel, farklı pek çok ürün ile karşılaşıyor. Bu ürünlerin nasıl kullanılması gerektiğini merak ediyor iseniz sıradaki başlığımızı okuyabilirsiniz. 

büyük beden tesettür giyim 4

Büyük Beden Tesettür Giysiler Nasıl Kullanılmalıdır?

Tesettür kullanan ve büyük beden ölçülerine sahip olan insanlar büyük beden tesettür giysileri tercih etmektedir. Tabi bu giysilerin nasıl kullanılması gerektiği de diğer giysi modellerinde olduğu gibi büyük bir önem taşır. Büyük beden tesettür giysilerin nasıl kullanılması gerektiğini şu şekilde açıklayabiliriz:

 • Ürünleri kullanmak için öncelikle kendi bedeninizden, ölçülerinizden emin olmanız gerekir. Çünkü tesettür bir giysinin vücudunuza dar gelmesini, kısa ya da küçük gelmesini istemezsiniz. Bu yüzden kesinlikle vücut ölçülerinizden emin olun.
 • Beden ölçünüzü kendiniz bir mezura yardımı ile doğru bir şekilde ölçebilirsiniz. Aynı zamanda beden ölçünüzden emin olmak için bir terziden de yardım alabilirsiniz. Böylece seçeceğiniz, kullanacağınız kıyafetlerin bedeninize uygun olmasını sağlarsınız. 
 • Beden ölçünüz standart beden ölçülerinin üzerinde ise, yani 44 bedenden 62 bedene kadar olan herhangi bir beden ise büyük beden ürünleri kullanmanız gerekir.
 • Alacağınız büyük beden tesettür giysileri buna uygun seçmelisiniz, kendi bedeninizde olan ürünleri satın alıp kullanmalısınız.
 • Alacağınız büyük beden tesettür giysi ürünü bedeninize ne aşırı bol olmalıdır ne de dar gelmelidir.  Ayrıca bu ürün özellikle bir elbise ise kısa da gelmemelidir. Bu gibi sorunların önüne geçmek için beden ölçünüzü bilmeniz önemlidir. Göğüs, bel ve basen ölçüleriniz ile bulduğunuz beden ölçünüze uygun ürünlerini seçebilirsiniz. 
büyük beden tesettür giyim 5

Kimler Büyük Beden Tesettür Giyim Ürünlerini Giyebilir?

Bu soru ile de oldukça sık karşılaşmaktayız. Şunu diyebiliriz ki tesettür kullanan ve büyük beden ölçülerine sahip olan her bayan büyük beden tesettür giyimi kullanabilir. Sitemizde 44 bedenden 62 bedene kadar pek çok büyük beden tesettür giysi bulunmaktadır. Böylece bedeni ne olursa olsun her büyük beden ölçülerine sahip olan insan sitemizde aradığını kolayca bulabilmekte, ihtiyaçlarını giderebilmektedir. 

büyük beden tesettür giyim 6

Büyük Beden Tesettür Giyim Modelleri Nelerdir?

Büyük beden tesettür giysilerin pek çok modeli bulunur. Bu modellerin yanında renk çeşitliliği, kesim farklılıkları ve benzeri özellikler de büyük beden bulunmaktadır. Sitemizdeki model çeşitliliğini sizlere şu şekilde anlatalım:

 • Büyük beden tesettür giysiler arasında birçok giysi türü, modeli bulunur. Bu modellerden bazıları şunlardır: Büyük beden tesettür elbise, büyük beden tesettür tunik, büyük beden tesettür ferace, büyük beden tesettür elbise gömlek. Bu modellerimizin satışı aktif olarak her an yapılmaktadır ve ürünlerde bulunan büyük beden ölçü çeşitliliği sayesinde ihtiyacı olan herkes bu ürünlere sahip olabilmektedir.  
 • Saydığımız tüm bu modelleri aynı zamanda çeşitli renkler halinde de bulabilirsiniz. Örneğin ürünlerde bulunan mevcut renkler arasında şunlar vardır: Mavi, gri, siyah, beyaz, kırmızı, bordo, fuşya, kiremit rengi, sarı, yeşil, bej, eflatun, mor, lacivert, oranj, bebek mavisi, kahve, haki, hardal ve daha pek çok renk seçeneğimiz bulunur. 
 • Ayrıca bu renklerin dışında çift rengin ya da birden fazla birçok örneğin kullanıldığı modellerimiz de bulunur: Siyah – beyaz, gri – beyaz, haki – beyaz, hardal – krem, oranj – siyah, kiremit – beyaz, zebra ve leopar gibi çok sayıda farklı renk seçeneği bulunmaktadır. 
büyük beden tesettür giyim 7

Büyük Beden Tesettür Giyim Fiyatları Nelerdir?

Konu büyük beden giyim olunca fiyatlar da her zaman tartışmalı halde bulunuyor. Eskiden büyük beden giysiler çok pahalı bir şekilde satışa konulurdu ve pek çok insan da bu ürünlere sahip olamazdı. Ayrıca bu ürünler sadece belli başlı özel dükkânlarda satılırdı. Ama şimdi büyük beden ürünlerin fiyatları eskisi gibi bütçeyi aşacak şekilde belirlenmiyor. Günümüzde ne yazık ki hala sadece kar hırsı ile satış yapan mağazalar, firmalar ya da dükkânlar büyük beden ürünleri çok yüksek fiyatlar ile satıyor. Bizler ise sitemizde satışını yapıyor olduğumuz her büyük beden ürünü sizin bütçenizi aşmayacak şekilde fiyatlandırıyoruz. Dolayısıyla eğer en uygun büyük beden tesettür giyim fiyatlarını arıyor iseniz, bütçenizi aşmayacak şekilde ihtiyaçlarınızı gidermek istiyor iseniz sitemizden gönül rahatlığı ile alış veriş yapabilirsiniz. 

Fiyatları genel olarak bütçenizi zorlamayacak şekilde belirlenmiştir ve amacımız bu ürünlere ihtiyacı olan herkesin zorlanmadan ürüne sahip olabilmesidir. Sizin de ihtiyacınız var ise hemen sitemizden en uygun fiyatlar ile alış veriş yapabilirsiniz. 

Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Büyük beden tesettür giysi ürünlerini satın alır iken dikkat etmeniz gereken azı önemli noktalar vardır. Bu noktaları şu şekilde sıralayarak doğru bir alış veriş süreci yaşamınıza yardımcı olabiliriz:

 • İlk önce beden ölçünüzden emin olun. Beden ölçünüz 44 beden ile 62 beden arasında ise büyük beden tesettür giysileri satın alabilirsiniz. 
 • Her alış veriş öncesi mutlaka beden ölçünüzü yine ölçün. Çünkü beden ölçüsü sabit değildir, aylar içerisinde değişim göstermesi muhtemeldir. Alacağınız ürünün size çok küçük ya da çok büyük gelmemesi için bu duruma dikkat etmeniz gerekir. 
 • Aklınızda ne tarz bir ürün istediğinize dair bir fikir, tasarı olsun. Böylece alış veriş esnasında zaman kaybetmez, ihtiyacınız olan şeyi hemen bulursunuz. 
 • Satın alacağınız ürünün detaylarını, özelliklerini okumalısınız. Böylece ürünün hangi bedene uygun olduğunu net şekilde görürsünüz. Ayrıca hangi malzemeden üretildiği gibi pek çok özelliği de görmüş olursunuz. Sağlıklı bir alış veriş süreci için bu çok önem taşımaktadır. 

Saydığımız bu noktalara dikkat ederek bir tesettür abiye büyük beden satın aldığınızda ürün ile ilgili hiçbir sorun yaşamazsınız, ürün istediğiniz gibi beden ölçülerinize uygun, kaliteli bir biçimde size ulaşmış olur. 

Büyük Beden Tesettür Giyim Satın Almak İçin Ne Yapılmalı?

Eğer ürünü satın almak istiyor iseniz öncelikle en uygun fiyatlara sahip olan satış firmalarına bakmalısınız. Ayrıca her mağazada büyük beden giyim ürünleri satışı yapılmamaktadır. Bu sebep ile güvenilir internet sitelerinden büyük beden giyim ürününüzü satın alabilirsiniz. Bizler büyük beden tesettür giysiler konusunda oldukça geniş bir skalaya sahibiz, ürün çeşitliliğimiz gayet fazla durumdadır. Böylece hayalinizdeki tesettür giyim ürününü sitemizde bulmanız çok kolaydır. Aynı zamanda görebileceğiniz en uygun büyük beden tesettür giysi fiyatlarına da sahip durumdayız. Uygun fiyatlarımız sayesinde ihtiyaçlarınızı bütçenize zarar gelmeden, onu aşmadan hemen karşılayabilirsiniz. 

Büyük beden tesettür bir giyim ürününü satın almak için sitemizde ilgili bölüme girdiğinizde karşınıza yüzlerce tesettür giyim ürünü çıkacaktır. Bu ürünlerin hepsi kaliteli malzemelerden üretilmiş ve uygun fiyatlı ürünlerdir. Hayalinizdeki modeli, rengi, kesim tarzını bu ürün çeşitliliği arasında bulabilirsiniz. Dilerseniz büyük beden tesettür elbise, dilerseniz büyük beden tunik, dilerseniz de büyük beden gömlek elbise… Bu ve bu gibi modellerin her birini birbirinden farklı kesimler ile, birbirinden farklı renkler ile görebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünün detaylarını incelediğinizde de ürün hakkında birçok önemli bilgiye erişmiş olursunuz. 

Eğer sizin de büyük beden tesettür giyim ürünlerine ihtiyacınız var ise hemen sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sitemizde yüzlere büyük beden olan tesettür giyim ürünü ile karşılaşırsınız. Ayrıca tesettür giyim dışında da pek çok farklı büyük beden ürünümüz bulunmaktadır. Bu ürünler arasında abiyeler, elbiseler, üst giyim ürünleri (t-shirt ve tunik gömlek ürünleri), alt giyim ürünleri (taytlar ve benzeri ürünler), ev giyim ürünleri (pijama takımları), çantalar ve aksesuarlar da bulunmaktadır. Dolayısıyla büyük beden giyim ürünlerinden aklınıza gelen her türdeki giysiyi sitemizden satın alabilirsiniz. Yüzlerce modelden istediğiniz ürüne en uygun fiyatlar ile sahip olabilirsiniz. 

10 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et