Tüm Saç Renkleri

Burun Estetiğinde Yeni gelişmeler

Estetik dünyasında günümüzde Türkiye’de en çok yapılan burun estetiği türü cerrahi operasyon ile yapılan ameliyatlardır. Ancak bazı burun şekillerinde hastanın da tercihine bağlı olarak herhangi bir neşter vurulmadan yapılan burun estetiği ameliyatları da vardır.

2019’da yani günümüzde gerçekleştirilen Burun estetiği opeerasyonlarına şöyle bir bakalım;

Rinoplasti

1 -) Cerrahi operasyon ile yapılan Burun Estetiği: Bilindik ve uygulanan en eski estetik operasyon türüdür. Daha çok kemerli burunlarda yani neşterin mutlaka kullanılması gereken durumlarda kullanılır.

burun estetiğinde yeni gelişmeler 1

Açık Burun Estetiği Ameliyatı: Burun tabanında harici bir insizyon yapılmasını içeren bir tekniktir.
Birçok cerrah açık rinoplasti’nin kapalı rinoplasti’den daha iyi sonuçlar verdiğine inanmaktadır.

Artıları: Cerrahlar tarafından burun içindeki yapıların daha net görülmesine ve erişilmesine olanak sağladığı için sklıkla tercih edilir.

Eksileri: Daha uzun bir iyileşme süresi , görünür bir yara izi ve daha fazla komplikasyon potansiyeli içermektedir.

Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı: Farklı teknikler ile az sayıda cerrah ve estetik uzmanı tarafından uygulanmaktadır.

burun estetiğinde yeni gelişmeler 2
Dolgu enjeksiyon yöntemi ile yapılan Estetik operasyon örneği

2 -) Cerrahi operasyon dışında yapılan burun estetikleri:

Hastanın tercihine ve doktor muayanesi sonrasında doktorun onayı ile yapılabilecek bu operasyonlarda dolgu maddeleri ve enjekte edilebilir sıcı dolgu maddeleri de kullanılabilmektedir. Geçici süre için etkisini gösteren bu estetik operasyonlar yaklaşık 30 dakika sürmekte ve kalıcılığı elli bir süre ( genellikle 2-3 sene kadar ) Sürmektedir.

Cerrahi Dışı Burun estetiğini Kimler yaptırabilir?

Fotoğrafta’da görebildiğiniz gibi burnunda kemer olanlar için bir kullanılabilecek bu estetik operasyonda boşluklar enjekte edilen sıvı dolgular ile doldurulabilmektedir. Bu nedenle daha çok kemerli burun yapısına sahip olan ve burun kemiğini neşterle düzeltmek istemeyen kadınlar ve erkekler için uygun olabilir.

Burun Ucu Estetiği: Bazı hastaların isteğine bağlı olarak sadece düşük gördükleri burun uçlarını kaldırmak sureti ile yapılan ve belli bir kaç tekniği bulunan burun ameliyatıdır. Doktor muayenisi ile yapılıp yapılamayacağı belirlenir.

Burun ucu estetiği Fiyatları

2 sene önce burun estetiğini özel bir hastanede yaptırmaya kalksanız İstanbul için Doktor muayane ücretleri – Hastane ve ameliyat masrafları toplamında ödeyeceğiniz tutar en az 4.5000 tl İdi. Tabi bu rakam cerrahi operasyonlar için geçerli.

2019’da konumuzda da belirttiğimiz gibi bu rakamlar 5-6000 tl civarlarında seyretti. İzmir’de bu rakamlar hemen hemen aynı olmakla birlikte Antalya’da biraz daha uygun fiyat veren doktorlar bulmak mümkün. Ayrıca şuradaki estetik merkezinden de bilgi alabilirsiniz..

Burun Revizyonu Nedir?

Burun revizyonu daha önce estetik ameliyatı olmuş ve sonrasında her hangi bir sebeple burnunda estetik sorunu yaşayan hastalar için tekrar yapılan cerrahi bir estetik ameliyatıdır.

Estetik Ameliyat sonrasında burunda meydana gelebilecek sorunlar;

Çökükler, burun ucu düşmesi, küçük deformasyonlar şeklinde olabilir. Burun revizyonları daha maliyetli operasyonlardır. Riskleri daha fazladır ve her doktor bu ameliyatları gerçekleştirmez.
Burun Revizyonu yapan estetik merkezleri hakkında buradan daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et