Tüm Saç Renkleri

Bu Tarz Benim Kavgaları

bu_tarz_benim_kavgaBir moda yarışması düşünün ki her gün kavgaları ile gündemde olsun, yarışmacıların birbirlerini çekememeleri bir yana, söz dalaşına çok fazla girmeleri sanırım sosyal psikolojin üstünde sıklıkla durması gerektiği bir konu.

Kabul etmek gerekir ki özellikle bu tarz yarışma programlarının yapımcısı programın çok fazla izlenmesi için ne yapabiliriz diye çok fazla düşünmüşler. Ve ortaya şu şekilde bir konsept çıkarmışlar.

Her hafta farklı bir konsept seçiyorlar örneğin ; 60’lar , 70’s, maskülen, avangart vs. Yarışmacılardan bu tarzı en iyi şekilde yansıtmaları isteniyor. Çoğu bunu beceremiyor ama hepsi bir diğerini beğenmemekte ve burun kıvırmakta. Genç, dominant, biraz kendini beğenmiş moda ile ilgilenen (!) bu bayanları belli bir çatı altında farklı konularda toplayınca ortaya absürd bir yarışma çıkıyor. Enteresan olan çok konuşulması ve çok izlenmesi.

Kavgalara gelince;  Hemen bir kaç dialog

 

-senin boyun kısa bu etek olmaz.
-senin de popon büyük bu pantolon yakışmamış.
-sen de içine korse giyiyorsun göbeğini kapatmak için.

Yarışmacıların bir kaç değerlendirmesini ise burada çok güzel anlatmışlar

özlem-ayşegül-ayşenur ve tuğçe’nin hareket ve davranışlarının izleyiciyi rahatsız ettiği yarışma.

ayşegül, kendini savunmuyor sürekli herkese laf yetiştiriyor. hiçbir şekilde giyimi ya da tarzı dikkat çekmiyor ki başarılı olduğunu düşünmüyorum. kavgaları tartışmaları ile gündemde olmayı tercih ediyor olsa gerek. nur ile uğraşmayı bırakmadıkça seyircinin desteğini alamaz. bunu artık anlamalı çünkü seyirci nur’u destekliyor.

ayşenur, daha yarışmanın başlarında “okulda arkadaşlarım beni döverdi” söylemi ile tarz ile değil demagoji ile gündem olma arzusunu belli etmiştir- ki ben kendisini tarz bulmuyorum. dün gece sara gidince tek samimi üzülen kendisi idi. madem saranın gitmesine bu kadar üzülecektin neden özlemi değil de jürinin hiçbir şekilde gitmesine müsade etmeyeceği nur’u söyledin be ayşenur? nur’u söylediniz ve saranın jüri karşısındaki şansını sıfırladınız.

özlem ile ayşegül‘ün cizgisini aynı buluyorum. ama yaşının olgunluğunda davranmalı. dizi teklifi falan alacağını sanıyorsa cidden yanılıyor.

tuğçe, öncelikle “nur beni yalancı çıkardı” demekten bıkmalı. kendisi farkında mı bilmiyorum ama yarışmayı izleyen ciddi bir kitle nur’u destekliyor. (ya da ezgiyi) nur üzerinden gitmeyi bırakmalı.

ikizler, seviliyorsunuz. izleyici sizi çok sempatik buluyor. yarışma bittiğinde ikiz olmanızın da verdiği avantaj ile umuyorum ki bir çok sunuculuk veya reklam teklifi alacaksınız.

ezgi, yaşı ordakilerden fazla da olsa efendiliği duruşu ile örnek. izleyicinin iki favorisinden biri. giyimi tarzı güzel- konuşmaları bile çok seviyeli. eşi çocuğu ile birlikte çok mutlu bir hayat diliyorum kendisine.

nur, izleyicinin öteki favorisi. inanılmaz destekçisi var. hiç üzülmesin izleyici çoook şeyin farkında. zaten yarışma sonrasında bir çok oyunculuk sunuculuk teklifi alacaktır. tek yapması gereken sinirlerine hakim olması.

 

Sunucu:  Bbg Evi gibi yarışmalardan tanıdığımız Öykü Serter

Juri üyeleri:  Nur Yerlitaş, Ivana Sert, Uğurkan Erez ve Kemal Doğulu

6 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et