Tüm Saç Renkleri

Böğürtlen Çayı Tarifi ve Faydaları

Böğürtlen birçok ülkede doğal yollarla yetişmektedir. Böğürtlen yiyeceği birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Başta sindirim sistemine iyi gelen böğürtlen kalp sağlığına da iyi geldiği bilinmektedir. Diyabet hastalıklarında oldukça etkili olan böğürtlen kan seviyesini korumaktadır. Yapılan klinik araştırmalarında, insülin üretiminin %50 oranında artırmaktadır.

Lif içermesinden dolayı bağışıklık sistemini güçlendirdiği de bilinmektedir. Vitamin açısından ve mineral açısından son drece önemli bir yiyecek olan böğürtlenin yüz gramı günlük lif ihtiyacını karşılamaktadır. Böğürtlenin içerisinde insan sağlığı için önemli olan E vitamini ve K vitamini de bulunmaktadır.

Böğürtlen çayının faydaları:

  1. Bağışıklık sistemini son derece güçlendirdiği bilinmektedir.
  2. Kalp sağlığını koruduğu için, kalp hastaları tarafından tüketilmesi önerilmektedir.
  3. Boğaz ağrısını alacaktır.
  4. İshal sorunu yaşayanlara iyi gelecektir.
  5. Basuru olanlar için önerilmektedir.
  6. Varis tedavisinde kullanılan Böğürtlen çayı, varisinizin geçmesine yardımcı olacaktır.
  7. Kansere karşı koruma sağladığı ile bilinmektedir.

Böğürtlen Çayı Nasıl Hazırlanır:

Böğürtlen çayı hazırlamak istiyorsanız bu çayı hazırlamanın birçok yolu olacaktır. En popüler böğürtlen çayı yapımı, kurutulmuş olan böğürtlenin yapraklarından hazırlanmaktadır. Bir bardak böğürtlen çayı hazırlayacaksanız o zaman, 2 çay kaşığı böğürtlen yaprağı kullanmanız gerekecektir. 

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et