Tüm Saç Renkleri

Bitkisel Saç Güçlendirme

sarı-saç-rengi-tonları-6Mevsim geçişleri,stres, kimi zaman hamilelik, yeterli beslenememe saç dökülmesini hızlandıran sebepler.Günde ortalama yüz adet dökülen saç normal kabul ediliyor.Şu dönem tam bir mevsim geçişi, çoğumuzun ortak problemi ‘ Saç dökülmesi’ . Kadın-Erkek ayrımı olmaksızın dökülen saçlar. Bazen o kadar çok dökülme yaşanıyor ki saçınızı toplamanız bile imkansız hale gelebiliyor. Cılız saçları şekil vermekte zorluk yaşayabiliyorsunuz ki hele de bir at kuyruğu yaptığınızda incecik, gür olmayan bir saç demeti karşınıza çıkıveriyor! İşte bu noktada sarımsak ve zeytin yağını kullanmak en akıllıca çözüm.

Sarımsak başlı başına bir antibiyotik özelliği taşıyor. Doğal antibiyotik dediğimiz de aklımıza ilk gelen bu olmalı.Şifalı doğal bir ilaç.Şimdi uygulamaya geçelim.İki veya üç diş sarımsağı güzelce havanda dövelim.Önemli olan özünü alabilmek.Yarım çay bardağı zeytin yağına, dövülmüş sarımsakları katıp, birklikte harmanlayalım. Sonra saçımızın diplerine doğru, nazikçe, daireler çizerek uygulayalım.Zeytin yağını saçlarımızın uçlarına doğru uygulayalım.Alüminyum foyya ile saçlarımızı saralım bir veya iki saat bekleyelim. Ardından saçlarımızı yıkayalım. Kokunun kalmaması için iyi bir şampuanlama yapalım. Güzelce durulayalım. korkmayın asla koku kalmayacak.Bu uygulamayı zamanınız varsa hafta bir ya da on beş güne bir yapın. Saçlarınızzeytin yağı saysinde daha parlak; sarımsak sayesinde dökülen saçlarınızı

Koku kalabilir mi? diye aklınızda bir tereddütünüz varsa ( ki ben yaptım, inanın iyi bir yıkamanın ardından hiç koku kalmadı) ve ilk defa yapacaksanız önlem amaçlı, kendinize ayırdığınız bir gün veya çalışıyor iseniz mesainizin bitimi izleyen yine kendinize ayırdığınız bir gün yapın.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et