Tüm Saç Renkleri

Bisiklete binmek zayıflatır mı?

4Bizce zayıflamanın en keyifli yolu bisiklete binmek. Hem spor yapıyor hem de keyifli dakikalar geçirmenizi sağlıyor.Düzenli, ritmik hareketleri dolayısıyla insanı rahatlatan, tüm fiziki  unsurların ahenk ve uyum içinde çalışmasını sağlamakta, şehir gürültüsünden iş yoğunluğundan stresten kurtulmaya birebir. 30-40 dakika bisiklet sürdükten sonra vücut endorfin salgılamaya başlıyor ve bu horman psikolojiye de çok iyi gelmektedir.Hem bedenen hem de zihinsel olarak rahatlamayı isteyenler için en ideal spordur bisiklet sürmek.

Pedal çevirerek kilolarınızdan kurtulmanın yanı sıra farklı yerleri görme olanağına da  sahip olmak çok güzel bir duygu. Form da kalmak isteyen bayanların da spor olarak bisikleti tercih etmeli daha doğru olur. ki eğlencesini saymıyorum :)Soğuk günler dışında  dört mevsim zayıflayıp form tutmak için bisiklet sürülebilir. Gün içinde 3 saat bisiklet sürmek ayda 3 kg  vermenizi sağlar.

Kaslarını çok yormadan ve zorlamadan bünyemizin sağlıklı çalışmasının yanı sıra metabolizma hızını da arttırmaktadır. Bölgesel zayıflamak isteyen bayanlar için de ideal bir spordur.

Vücut bisiklet sürerken 30 dakika da 315 kalori, 1 saatte ise 630 kalori yakmaktadır.

Bisiklete Binmenin Faydaları

1. Gün içinde yarım saat bisiklet kullanmak kalp damar ve solunum yollarımızı açar.

2.Diğer taşıma araçlarına oranla vücut daha fazla yağ yakar.

3.Trafik derdiniz yoktur ve gideceğiniz yere daha çabuk gidersiniz.

4.Yapılan araştırmaya göre günlük 30 dk bisiklet kullanan insanın uykusu daha düzenli.

5.Daha dinç ve fit görünmenizi sağlar ve radyasyon etkisinden daha az etkilenirsiniz.

6.Sindirim sistemlerinin daha iyi çalışmasını sağlar.

7.Direncin yanında hastalıklara karşı da dayanıklı olmanızı sağlar.

Kadınlar Klübü yorumları: Tıkla

 

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et