Tüm Saç Renkleri

Bir Anneden daha şanslı bir çocuk olmak

685213_7243_07092012_1

19 yaşındayım annemle mutfakta derleşiyoruz,

Çocukluğumda  annem çalıştığı için benimle pek ilgilenmediğini, sevgisini paylaşamadığını söylüyorum ona. Biraz da içime kapanıklığımın depresip ruh hallerimin nedeninin bu olabileceğini söylüyorum kendisine. Aslında en büyük sorunum babam, babamın sevgisini hiç göstermemesi ama annemide eleştiriyorum bu arada.

Annem bir an duraksıyor ve kendi gençlik yıllarını paylaşmaya başlıyor benimle;

” Biliyor musun bebeğim annanen bana hiç kızım demedi.” diye çıkarıyor kelimeleri ağzından. Hafif yutkunarak söylediğinden ses tonu çatlıyor, gözleri doluyor. Bir anda kalbimden birşeyler kopuyor, nefes almakta güçlük çekiyorum. Ve ardından devam ediyor.
16 yaşında çalışmaya başladığını aldığı tüm maaşı babasına (dedeme) verdiğini, eğer maaşı eksik verirse dayak yediğini bu nedenle kendisine kıyafet alamadığından bahsediyor. Aslında hikayesi çok daha erken yaşlarda başlıyor. Ve bende sorular sorarak anlatmasını sağlıyorum.

Annem Anadolunun bir köyünde doğuyor 3 yaşlarında iken erkek kardeşi dünyaya geliyor ve İstanbula taşınıyorlar. Annemi Köyde halalarına bırakıyorlar. Annem 16 yaşına kadar köyde bazen teyzelerinde, bazen halalarında bazen anneanesinde kalarak çocukluk yıllarını geçiriyor. Özellikle annesinin kendisine hiç kızım dememesi onu 50’li yaşlarında bile hala etkiliyor bunu hissetmek benim içinde çok acı verici.

Artık anneme ben çocukken neden ilgi göstermediğini sormuyorum, sorgulayabiliyorum ve çokta iyi anlıyorum kendisini. Kaldı ki artık kocaman bir adam olmama rağmen çocukluğumda gösteremedeği ilginin (ki çalışan bir anne olması buna sebeptir) çok daha fazlasını şimdi alıyıyorum. Onun saf, çıkarsız, karşılıksız en temiz sevgisini hissediyorum ve biliyorum ki ben ondan çok daha şanslıyım çünkü her gün bebeğim demesini, seni seviyorum demesi bana huzur veriyor.

Şimdi iç dengesi oturmuş, bilinçli, ne istediğini bilen, sorgulayan, sevginin değerini bilen ve bunu paylaşan bir çocuğum ben, annemin çocuğuyum. Sevgisini alabildiğim bir annenin. Ondan çok daha şanslı olan onun sevgi dolu çocuğuyum.

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Psikoloji, Kişisel gelişim ve Astroloji alanları ile ilgileniyorum. Kişisel sitemde düşüncelerimi, ve bilgilerimi paylaşıyorum. Bakımlı Kadın sitesinde Astroloji ve karakter analiz yazıları yayınlamaktayım. Bu konudaki sorularınız için mail ya da yorum ile sorularınızı cevaplamaya çalışabilirim.
[email protected]

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et