Tüm Saç Renkleri

Biberiye Çayı Faydaları ve Tarifi

Yaprak dökmeyen bir ağaca benzeyen biberiye bitkisi, çam kokusuna benzeyen kokusuyla birlikte birçok yemeğe lezzet ermek amacıyla kullanılmaktadır. Yaprakları olamayan biberiye bitkisi çam ağacına benzemektedir. Biberiye bitkisi sindirim sistemleri başta olmak üzere sinir sitemi üzerinde de oldukça etkisi olmaktadır.

Biberiye çayının faydaları

  1. Hafızayı güçlendirici etkisi ile bilinmektedir.
  2. Konsantrasyon sorunu yaşara insanların kullanması tavsiye edilir.
  3. Hazımsızlığı giderildiği bilinmektedir.
  4. Kabızlığı gidermekteki etkisi sayesinde sık sık kabız olan insanlar tarafından tüketilmektedir.
  5. Zararlı toksinlerin vücudumuzdan atılmasını sağlamaktadır.
  6. Bağışıklık sistemimizi güçlendirmektedir.
  7. Kan dolaşımını hem hızlandıracak hem de arttıracaktır.
  8. Beyin ve kalbe daha fazla oksijen gitmesine yardımcı olacaktır.
  9. Baş ağrısını ve migren ağrısı çeken insanların ağrılarını hafifletecektir.
  10. Stresli bir iş yerinde çalışıyorsanız o zaman günde 2 bardak içmeniz tavsiye edilmektedir.

Biberiye Çayı Nasıl Hazırlanır?

Biberiye bitkisini birçok alanda kullanabilmeniz mümkün olacaktır. Kullanılan alanlar arasında en kolay hazırlanış biçimi çay olmaktadır. Biberiye çayının içinde bulunan antioksidanlardan faydalanabilmek için 1.5 çay kaşığı kurutulmuş olan biberiye yapraklarını bir fincan suya atıp kaynatanız durumunda çayınız demlendikten sonra kullanabilirsiniz. Yanında tat vermesi için, organik olan bal kullanabilirsiniz.

Biberiye Çayının sağlığa faydaları:

Biberiye çayı insanlara canlılık vermesi ile bilinen önemli bir çaydır. Pek çok ülkede sağlığa faydalı olması sebebiyle normal çay yerine kullanılmaktadır. Biberiye çayının faydaları arasında bağışıklık sistemi güçlendirmesi gelmektedir. İltihapları önlediği için de sık sık tüketilmektedir.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et