Tüm Saç Renkleri

Saç Beyazları Evde Nasıl Kapanır

peroksidSoru: Merhaba, ben beyaz saçları boyarken çok zorlanıyorum özellikle 7.0 8.0 gibi acık renk istendiginde kapatamıyorum ama gecenlerde vitalin 3.65 inde bile cok kötü oldu beyazları cok parladı müşterime cok mahcup oldum ayrıca ben sac beyazsa oksidanı onluk kullanıyorum acaba hatamı yapıyorum bana öneriniz varmı gerek boya markası gerekse beyaz kapama formülleri cevaplarsanız cok sevinirim beyaz saclar kabusum oldu

 

Değerli üyemiz bence sorununuz boya markası değil uygulamada yapılan yanlışlardır.

BEYAZ KAPATMANIN BİRKAÇ YÖNTEMİ VARDIR.

1. müşteriniz kalın telli ve dirençli saç tellerine sahip bir kişiyse boya öncesi pigment yüklemesi yaparak kapatmayı denemelisiniz. (pigment yüklemesi konusu forumda renklendirme kısmında açıklanmıştır.)

2.boya karışımının yarısını istenen renkten bir ton koyusu seçilerek hazırlanmalı oksidan volumunu bir seviye yuksek tutarak boyanın saçın pulcuklarının içine erişerek tutuculuğu arttırılması ve beyazların kapanması sağlanabilir.(bu uygulamada cildin tahriş olmaması için saçın kirli olması önerilir)

3. beyaz kapamada boya sürmek çok önemlidir tutamları ince alarak boyayı saç dibinden ortaya doğru sürmeli aynı bölgeyi gereksizce tekrar tekrar fırçalamadan bir tutama bir kerede sürmeye çalışmalı üzerinden geçildiğinde sürülmüş boyayı sıyırmış olunacağından boya saçta tutunamayacaktır.

4.kalıcı ve parlak bir boya elde edebilmekte boyanan saçın doğru yıkanması çok önemlidir fakat birçok kişi bu uygulamayı önemsemediğinden bu ciddi işi genelde ya çıraklarımıza yada yardımcılarımıza bırakmaktayız.
ilk yapmamız gereken şey doğru yıkama konusunda ELEMANLARIMIZI MUTLAKA EĞİTMELİYİZ.
saç yıkamaya başlandığında ilk önce ılık suyla saç ıslatılır ve yaklaşık 5 dakika boyunca saç diplerine masaj yapılarak saç diplerinden yani ciltten boya arındırılmış hemde fazla şampuan yapılmasına gerek kalınmayacağından boya saçta daha fazla tutunmuş olacaktır masaj sonrası saç durulanmalı sonrasında bir şampuandan fazlası yapılmamalıdır çünkü boya içindeki oksidan ve amonyak saç diplerini zaten temizlediğinden iyi yapılmış bir masaj sonrası tek şampuan kesinlikle yetecektir.

zamanım yettiğince boya konusunda deneyimlerimi aklıma gelen önemsedğim kısımlarını yazmaya çalıştım umarım sizde uygulayarak iyi sonuçlar alırsınız.
diğer ustalarımızda kendi deneyimlerini yazarlarsa sevinirim zira öğrenmenin yaşı yoktur. saç beyazları evde nasıl kapanır 1

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et