Tüm Saç Renkleri

Beyaz Saçlı Hastalığı (Albinizm) Nedir?

Beyaz saçların ve beyazlamasının birçok nedeni vardır. Bunlardan ilki genetik bir hastalık olan Albinizm’dir. Hastalığın nedeni melanin üretiminin kişinin vücudunda az salgılanmasıdır. Bu nedenle tüyler, saçlar ve kıllar rengini vermez ve beyazdır.

Albinizm’in genetik bir rahatsızlık olması nedeni ile tedavisi bulunmamaktadır. Bunun yanında pek çok çevresel faktör ve ani travmalar sonucunda da saç beyazlaması sorunu yaşanabilir. Bir diğer faktör ise yaşın ilerlemesiyle birlikte kişilerin saçlarının beyazlamasıdır.

Beyaz Saç Tedavisi

Tedavi edilebilmesi için öncelikle saçın içeriden beslenmesi gerekir. Bunun için kişinin dengeli ve sağlıklı bir şekilde karbonhidrat, protein ve yağlardan alması gereklidir. Omega-3, B12 vitamini ve folik asit ile saçlar beslenebilir.

Bir diğer tedavi yöntemi ise organik gıdalardır. Yaşlanma nedenli saç beyazlamaları ile savaşmak için kişilerin işlenmiş gıdalar tüketmemesi önerilir. A, C ve E vitamininden zengin bir beslenme tavsiye edilmektedir.

Beyaz Saçı Koparmak

Beyaz renk saçınız olması halinde koparmamanız gerektiğini çevrenizde birçok kişi tarafında duymuşsunuzdur. Buna rağmen uzman kişiler bunun doğru olmadığını belirtmektedir. Bir folikülde gerçekleşen olay diğer saç köklerini etkilemez. Bu nedenle de koparılan saç telinin yerine saç çıkabilir fakat diğer saçlarda azalma ya da renk değişimi yaşanmamaktadır. Beyaz saçlardan kurtulmanın birçok yöntemi vardır. Bu yöntemlerden biri de boyatmaktır. Boyatarak da bu renkteki saçlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Beyaz Saça Kına Yakmak

Saçları beyazlayan çoğu kişi tarafından uygulanan yöntemlerden biri de saça kına yakmaktır. Kına yakılma nedeni ise kişilerin boya uygulamak yerine daha doğal bir yöntem ile beyaz renkteki saçlarından kurtulmak istemeleridir. Siz de saçınızdaki beyazlardan kurtulmak istiyor fakat doğal bir çözüm bulamıyorsanız 1 ay aralıklarla kına saçtan çıktıkça kına yakabilirsiniz. Beyazlara bitkisel çözüm konusunu inceleyerek diğer doğal yöntemleri de görebilirsiniz.

Beyaz Saç Giderici ve Çözüm Yolları

Beyaz saçları kalıcı bir şekilde canlandırmak için evde yapılacak pek çok yöntem vardır. Bunun yanında güzellik merkezlerinin uyguladığı yöntemler ile de saçlarınızdaki beyazlardan kurtulabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise kuaföre ya da evde kendiniz saçınızı istediğiniz renge boyayarak maliyeti az bir şekilde bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et