Tüm Saç Renkleri

Bebekler İçin Pişik Kremi Önerileri

Bebeklerde eski dönemlerde pamuk ve keten bezler kullanılırdı ve bu durum bebeklerin çok sık pişik durumu ile karşılaşmasına neden olurdu.  Ancak bugün hazır bez kullanmakta olan bebeklerde dahi pişik görülebilmektedir. Özellikle yeni doğan bebek hazırlığı yapan anneler pişik kremini mutlaka almaktadır. Hassas cilde sahip olan bebeklerde hiç beklemediğiniz bir anda dahi pişik oluşabilir. Biz bu zamana kadar 5 farklı pişik kremi kullandık. Bu içerikte bunların listesini ve memnun olma derecelerini sizlere aktarmaya çalışacağım.

Bebeklerin popo, genital bölge ya da çevresinde görülebilmekte olan pişik bir tür cilt sorunudur. Bebeğinizi bezlerken kullandığınız bezin hava akışına izin vermesi ve sıvıyı hemen hapsetmesi pişik oluşumunun önüne geçebilir. Fakat bezin sık sık değiştirilmemesi bebekte pişik oluşumunu tetiklemektedir. Hassas bir cilde sahip olan bebeğiniz dışkı ile çok uzun süre temas ettiğinde pişik sorunu kaçınılmazdır.

Deri üzerinde ıslaklık, nem, kaşıntı ve yanma hissine neden olan belirtiler ile kendini göstermekte ve bebekte huzursuzluğun yanında ağlama sorunu da oluşmaktadır. Bebeğinizde yaşanan bu sorunu ortadan kaldırmak için pişik oluşan bölgeyi nazik bir şekilde kurulamalı ve ardından pişik kreminizi ince bir tabaka halinde sürmelisiniz.

Bebeğinizin hassas cildini korumak ve tahriş olmasını engellemek için pişiğe hızlıca son veren pek çok bebek pişik kremi bulunmaktadır. Her bütçeye uygun pişik kremi bulunmaktadır. Önemli olan hassas bir cilde sahip olan bebeğinizin yaşayacağı pişik problemini en kısa sürede ortadan kaldırmak için gerekli kaliteye sahip kremi tercih etmektir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et