Tüm Saç Renkleri

Banyo Halısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

banyo halısı seçerken nelere dikkat edilmeli? 1Banyo, evlerimizin en önemli alanlarından biridir. Bu alanların hijyeni oldukça önemlidir. Ancak bunun yanında şık görünmeleri ve evin genel dekorasyonuna uygun olmaları da önemlidir. Banyo halısı ve diğer banyo dekorasyon unsurları, birçok bayanın hassas davrandığı konular arasındadır.

Banyo aksesuarları ve banyo halısı banyo dekorasyonunun en önemli parçalarıdır. Bu parçaları doğru şekilde seçerseniz ve aralarındaki uyumu sağlayabilirseniz, banyonuz eskisinden çok daha şık görünecektir.

Banyo Halısı Nasıl Seçilmeli?

 

Banyo halısı ve diğer aksesuarlar, banyonuzun enerjisini tamamen değiştirebilme özelliğine sahiptir. Bundan dolayı halı seçimi yaparken, banyonuzun fayanslarının ve diğer aksesuarlarının rengini de göz önünde bulundurmalısınız. Aksi takdirde yaptığınız yanlış seçimler, uyumsuz bir görüntü ve karmaşaya neden olabilir.

Banyo halınızı seçerken öncelikle banyonuzun özelliklerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Yani sadece banyonuza bir halı satın almak için tercih yaparsanız sonuç sizi çok da memnun etmeyecektir. Bunun yanından banyo halısı için harcadığınız para da boşa gidecektir. Banyo halısı seçimi yapmadan önce, banyonuzun zeminini ölçmelisiniz. Satın alma öncesinde yaptığınız bu ölçüm, halınızın boyutlarının ne kadar olması gerektiği hakkında size en doğru bilgiyi verecektir.

Banyo halısı seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de, seçeceğiniz halının banyo zeminini tamamen kaplamamasıdır. Çünkü banyonuzun zeminini halı ile tamamen kapatırsanız, halınızın musluk ve küvete yakın kısımları sürekli ıslanacağı için çok çabuk yıpranacaktır. Yine banyo halısı seçimini yaparken, çok kir ve toz tutmayan halıları tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Aksi durumda kiri ve tozu çeken halılar, hijyen açısından olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Banyonuz halısı seçimi yaparken renk konusunda da hassas davranmalısınız. Sizin renk konusunda zevkleriniz ve tercihleriniz oldukça önemlidir. Ancak en önemlisi, banyonuz için seçtiğiniz renklere uyumlu bir renkte halı tercih etmenizdir. Çünkü banyo halısı rengi, banyoların havasını tamamen değiştirebilmektedir. Halınızın rengine karar verirken banyo zemini ve duvarları ile aynı renkleri tercih etmemelisiniz. Eğer aynı renkleri tercih ederseniz, halınız çok dikkat çekmez ve bu renkler içerisinde kaybolur. Bu da banyonuzun dekorasyonu adına herhangi bir katkı sağlamaması anlamına gelmektedir.

3 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et