Tüm Saç Renkleri

Balayı Rehberi

toronto-banquet-hallsUmarım google‘de aradığınız da beklentiniz bizim anlatacaklarımız ile doğru orantılıdır.

Öncelikle masraflardan bahsedelim.

İki seçenek var: Yurt dışı ve Yurt içi

Yurt Dışı Balayı Tatil Seçenekleri :

Bize şu şekilde çok soru gelmekte:  Gelinin düğünden sonra soy adı değişecek yurt dışı çıkışında yada pasaport,Vize  almakta zorluk çeker miyiz?

Eğer düğünden önce gelin pasaport almış ise ( zaten düğünden sonra pasaport alınması anlamsız ) doğal olarak pasaportunda kızlık soy adı olacak.  Düğünden  hemen sonra nüfus cüzdanınızı değiştirmeniz gerekmiyor. Bunu balayından sonra da yapabilirsiniz.

2. olarak farz edelim ki nüfuz cüzdanınızda yeni soy adınız var ama pasaportunuz da kızlık soy isminiz.  Bu durumda mutlaka evlilik cüzdanınızı yanınıza almanız gerekmekte. Evlilik cüzdanı olduğu taktirde hiç bir ülkede ne vizede ne pasaportta sorun yaşamazsınız.

Pasaport değişimi yaklaşık 10-15 gün sürüyor.

Nüfus cüzdanınızı değiştirmek istediğinizde ise Eski nüfus cüzdanınızı, 2 adet fotoğraf ve 5 tl ücret ile Nüfus ile müdürlüklerine müracaat etmeniz yeterli olacaktır.

Pasaport ve vize halledildikten sonra sıra hangi ülkeye gitmek gerek ?

En ucuz fiyat otellerin kalitesi de göz önüne alındıktan sonra Dubai  ancak ucuzluk sizi yanıltmasın. Dubai’ye ulaşım ve konaklama Türkiye fiyatları kadar ancak Otelde vakit geçirecekseniz. Kos koca arap yarım adasına gidip üstelik balayında gezmemek, turlara çıkmamak olur mu?  İşte burada maliyet çok artıyor. Safari, çöl turları, çeşitli eğlence merkezlerine turlar çok pahalı. en ucuz tur 75 euro.   Ayrıca Dumai’de  gezmek için Turlar ve rehber size çok kolaylık sağlayacaktır.

Fiyatlarına göre en güzel ve uygun Yurd Dışı Balayı Yerleri

Sri Lanka    Ortalama 1000 euro Bir haftalık 

Boracay Adası      1300 euro Bir haftalık 

 Maldivler    1300 euro

Koh Samui   1100 euro

Bali  1100 euro

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et