implant
Tüm Saç Renkleri

Ayşe Tolga “Aisha”yı Anlatıyor!

1)Sizi Şehnaz Tango, Çifte Bela, Ayrılsak da Beraberiz gibi birçok diziden tanıyoruz. Oyunculuk konusunda pek çok başarılı işe imza attınız. Şimdi ise profesyonel bir aromaterapist ve Aisha markasının kurucusu olarak karşımızdasınız. Oyunculuğu bırakıp aromaterapiye yönelme sebeplerinizi anlatır mısınız?

Artik set şartlarından çok yorulmamdan ve kendi işimi kurma isteğinden başladı. Ancak kişiliğime en uygun şey;  karışımlar hazırlamak ve insanlığa hizmet etmek olduğunu keşfettiğim için doğal terapiler ve spa’lar ile ilgileniyordum. Araştırmalarım ve çalışmalarım beni aromaterapiye oradan da ‘aisha’ya getirdi. Aisha İzmir’li kökenlerimden ve detaycı kişiliğimden ortaya çıktı. Ben aromaterapi ile  şifayı birleştiren bir marka yaratmak istedim. Ve bu niyetle yolculuğuma çıktım. Bu yolculuk uzun, oldukça stresliydi. Tüm olumsuzluklar ve zorluklar beni daha da kararlı kıldı. Bu süreç kendimi tanımama yardımcı oldu. Aromaterapi üzerine çalışmaya 3 sene önce başladım. Öncelikle kitaplardan okuyor ve okuduklarımı uyguluyordum. Aromaterapi çok ilgimi çekiyordu. Beğendiğim markaların uluslarası girişimcileriyle kontaklar kuruyor, onların serüvenlerini dinliyor, tavsiyeler alıyordum. Sonra okul aramaya başladım, Londra İTHMA isimli aromaterapi okuluna devam ettim. Hocam Gabriel Mojay aromaterapi konusunda dünyanın sayılı otoritelerinden birisidir. Kitaplarını okuduğum bir hoca ile çalışmak da ayrıca bir heyecan ve onur oldu. Okula başladım, gerçekten oldukça titiz ve detaylı bir eğitimdi. Anatomi, fizyonomi, Çin tıbbı, aromaterapi organik kimya, masaj eğitimleri aldım.  Bunun yanı sıra estetisten cilt bakımı ve fizyoloji eğitiminden sonra girdigim sınavlarla Ustalık belgemi de alarak Cilt bakımı Uzman Estetisyen Oldum.

implant


2) Aisha ürünlerini diğer aromaterapi ürünlerinden ayıran özellikler nelerdir?

% 100 doğal kozmetik ürünleri ülkemizde yok denecek kadar az. Var olanlar ise ithal yani yabancı ürünler. Aisha ülkemiz insanlarının bagrına basması gereken ülkemizden çıkan ilk Türk Doğal Kozmetik markasıdır. Hepsinin formülasyonlarından ambalajına kendim çalıştım o yüzden ayrı bir keyif benim için.Aisha Ürünlerinde hayvani ürünler sadece balmumu ve lanolinle sınırlı. Hayvanlar üstünde test edilmiyor. Ayrıca Aisha yerküreye karşı  sosyal sorumluluları da gözeten bir marka Doğal Hayatı Koruma VAkfının’da ( WWF) bağışçısıyız. Ambalajlarımızın hepsi %100 geri dönüşümlü ve çevre dostu. Ürün skalamızda bizi benzerlerimizden ayırıyor.

6 urun grubu var : anne, cocuk,bebek, ev, yuz ve vucut ve olgun cilt grubu. Bu gruplarda tamamen dogal hammaddelerden hazırladıgımız banyo urunleri, bebek, hamile ürünleri, ev parfumu, bitkisel çaylar, cay setleri, ev urunleri vb. yer almakta. Ayrica aromaterapi, refleksoloji, nlp ve akupunktur terapilerimiz var. Terapilerimizle ilgili detaylı bilgiyi www.aisha.com.tr/ terapiler linkini tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Organik sertifikali ve % 100 doğal hammaddeler içeriyor ürünlerim. Hepsinin formülasyonlarından ambalajına kendim çalıştım o yüzden ayrı bir keyifti benim için.


3) Bebek mağazasından sonra ikinci şubeniz İzmir’de açılmış.Üçüncü adres neresi olacak?Belirlediğiniz bir yer var mı?

Ankara Antalya sırada. Bunun dısında daha yaygın bir pazarlama ağı ile tüm şehirlerde de tüketiciler ile buluşacağız. 2011 den itibaren bizi eczanelerde bulabileceksiniz.

{Ayşe Tolga’ya sorduğum soruları içtenlikle cevapladığı için sonsuz teşekkürler!}

İlgili Yazılar

6 yorum

Ayşe Tolga iyi ki bu işe girmiş diyebilirim 🙂 Hem ne kadar da doğal biri fotoğrafta bile lavantalar içinde ve konuya uygun deil mi ehe %100doğal ürün %100 doğal Ayşe Tolga:) Böyle insanlar böyle imkanlar varken neden yurtdışından gelen ürünleri tercih edelim ki..
Siteye ışınlandığımda ise gördüğüm şeylerin hepsi benim olsun istedimmm.. 🙂

Cevapla

ayşe tolgayı çok severim harika bir çalışma olmuş oyunculukta da başarılıydı zaten 🙂 nasıl olmuş da duymamışım bu markayı önceden hayret

Cevapla

ürünler çok güzel ben duymuştum zaten daha önce ama denemek kısmet olmamıştı sizin tavsiyelerinizden sonra merakım daha da arttı.istanbul dışındakileri de düşünmeleri çok güzel eczanelerde satılacak olmasına çok sevindim doğrusu.

Cevapla

peki bu ürünler nerede üretiliyor?

Cevapla
Bakımlı Kadın  -  24 Kasım 2010 / 01:29

Sevcan, Aisha ürünleri Yeditepe Üniversitesi Kozmetoloji Ünitesi’nde üretiliyor:)

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et