Tüm Saç Renkleri

Ayrılık Sonrası Yapılmaması Gerekenler

Merhaba,

Aslında hepinizin hayatında en az bir defa yaşadığı ve oldukça sancılı bir süreçtir ayrılık ve sonrası. Erkekler ayrılık sonrası ne yer, ne içer, ne yapar, ne eder bilemem ama biz bayanlar çok farklı yöntemlere başvururuz. Çoğunda çuvallarız. Genelde hepimizin bildiği ama o dönemde hep göz ardı edilen şeylerin listesini yazmaya karar verdim.  İşte ayrılık sonrası yapılmaması gerekenler.

ayrılık sonrası yapılmaması gerekenler 1

  1. Koşa koşa ve gözleri yaşlı olarak arkadaşlarınıza gitmeyin. Zaten onlarda bunu istemez. Nihayetinde sevgiliniz varken siz değil miydiniz onları bırakıp her fırsatta sevgilinize koşan. bu yüzden onlar da başı sıkıştığında ve sadece ağlayacak bir omuz arayan bir arkadaş istemezler.
  2. Asla ama asla en yakın kız arkadaşınızdan taktik almayın. Çünkü en yakın kız arkadaşınız siz kendinizi sırf iyi hissedin diye size saçma sapan akıllar verebilir, kısa süreçte mutlu olsanız bile bu en fazla 1 gün sürecektir. Bu anlamda en yakın kız arkadaşlardan da uzak durmalısınız.
  3. Kendinizi yemeye içmeye vermeyin. Dondurmadan, çikolatadan, tatlılardan, hamur işlerinden vazgeçin. Düşünsenize bu sancılı süreç bittikten sonra şöyle bir 15-20 kg almış olduğunuzu. Kim bilir ne yakışıklılar kaçırırsınız da haberiniz olmaz. Yapmayın kızlar. Buzdolabından uzak durun!
  4. Hemen kuaföre gitmeyin. Çünkü kuaföre gitmek için radikal kararlara ihtiyacınız var. Bu karar alma aşaması ayrılığın ertesi gün asla olamaz.
  5. Bir sakıncalı durum da “çivi çiviyi söker” durumu. Bunu denemeyin. Ne kimseyi yaranıza yara bandı yapmaya hakkınız var ne de olmayacak duaya amin demeye. Nitekim siz karşınızdaki insana aşık olamayacak ve böylece nice yakışıklı sevgili adayını da telef etmiş olacaksınız. Henüz aklınızdan tam anlamıyla birisini atamamışken nasıl olur da bir başkasına aşık olmayı bekleyebilirsiniz ki? Bu arada eski sevgililerde bu guruba dahil! Onları hiç karıştırmayın.
  6. Öyle efendime söyleyeyim acılı aşk şarkılarıdır, arabesk müziktir salya sümük ağlayacağınız şarkılardan uzak durun. Güncel pop neyinize yetmiyor Allah aşkına!
  7. Kendinizi alkol bağımlısı yapmaya çalışmayın. Hadi diyelim ki birkaç kadeh birşeyler içeceksiniz. Bu durumda internetten ve telefondan uzak durun. Nitekim alkol sarhoşluğu da yanında getirir. Siz bilmeden bir de eski sevgilinizi arayıp yalvarmış olduğunuzu buna rağmen bir de yeniden geri çevrildiğinizi düşünsenize. Ne kadar aşağılayıcı bir durum olurdu değil mi?
  8. Facebook vb sosyal paylaşım ağlarındaki duvarınızın eski sevgilinizi geri getireceğini düşünmeyin. Aynı şeyi eski sevgilinizin duvarından da beklemeyin.
  9. Evet… Alışveriş yapmak biz bayanlara kendimizi iyi hissettirir. Şayet kendinize güveniyorsanız ve limitleri aşmayacağınız konusunda kendinizle anlaşmaya vardıysanız alışveriş merkezleri kapılarını size sonuna kadar açtı, sizi bekliyor! Aşk acısı sonrası kredi kartı depresyonunu sakın unutmayın! Aklınızın bir köşesinde duruversin =)
  10. Ölünceye dek aynı acıyla kalacağınızı da sakın düşünmeyin. Zaman her şeyin ilacıdır. Bu durumda sosyal hayattan kopmamak, aile bağlarını daha çok güçlendirmek ve akraba ziyaretleri çok iyi gelecektir. Bir fincan kahve ve yeni bir kitap size kendinii iyi hissettireceği gibi aklınıza yeni yeni fikirler getirip meşgul olmanızı sağlayacak en güzel ayrıntılardandır.

6 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba !!
Ben bakımlıkadın.net'in moda editörü ve medya sorumlusu Şule BAŞER. Bana sormak istediğiniz soruları lütfen konularıma yorum yaparak sorunuz.
[email protected]

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et