Tüm Saç Renkleri

Ayakkabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

ayakkabı alırken dikkat edilmesi gerekenler 1

Beğendiğiniz bir ayakkabıyı denemek için akşamı bekleyin. Akşama kadar üzerinde gezeceğiniz ayaklarınız şişip gelinler. Bu da alacağınız ayakkabıyı o şekilde almanızı sağlar. Ayakkabıyı giymeye başladığınızda rahat edersiniz. Ayaklarınız şişse bile en fazla o seviyeye ulaşacağı için ayakkabılarınızı bu şekilde almanıza yarar vardır. Alacağınız ayakkabı ayağınıza uyumlu olmalıdır. Eni ve genişliği ayağınızı rahatsız etmemelidir. Ayakkabınızı alırken oturmamalı ve ayakta durmalısınız. Ayakkabıyı deneyeceğiniz zaman birini değil ikisini de deneyip ayakkabıyı almaya öyle karar verilmelidir. Çünkü ayaklarınızın boyu değişik olabilir. Günlük yaşam koşullarında giymek için topukları 2,5 cm’in üzerinde olan ayakkabılar tercih edilmemelidir. Aksi takdirde bilek burulmalarından kurtulabilmek mümkün değildir. Ayakkabı altının şok alıcı özelliği olmalıdır. Ayakkabınızın altı dümdüz, parlak olmamalı, çizgiler, şekiller, çıkıntılar bulunmalıdır. Bunlar hem ayağınızı rahat ettirir. Hem de ayağınızın kaygan zeminlerde kaymasını önler. Çoğu zaman ayakkabıcıların uydurduğu yalanların başında ayakkabının açılabileceği gibi sözler gelir. Bunlara inanmayın. İyi ayakkabı zaten ayağınıza uygun olandır. Bir ayakkabı açılmaz. Açılmasını beklemek hata olur. Kösele ayakkabılar giymek ayak sağlığı için uygundur. Sentetik, naylon ayakkabılar ise ayağınıza zarar verir. O nedenle bu tarz ayakkabılardan kaçının. Parmağınız ile ayakkabı arasında 0,5 cm’lik bir pay kalmalıdır. Ayağınızı sıkan ayakkabılar ayağınızı yıpratacağı gibi birkaç kullanımdan sonra onu giyemeyerek parayı sokağa atmanıza da sebep olacaktır. Ayağına uymayan ayakkabıyı almak hiç ekonomik bir yol değildir.

8 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et